0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kielce: posiedzenie Rady OPZZ województwa świętokrzyskiego

Znamy Założenia projektu budżetu państwa na rok 2018

Strona rządowa przekazała Radzie Dialogu Społecznego materiały przyjęte na posiedzeniu Rady Ministrów w dniu 6 czerwca 2017 r. stanowiące podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok 2018. Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

przeczytaj

Polski nie stać na przywileje dla bogatych

Podatki w Polsce są nie tylko niskie, ale bardzo niesprawiedliwe. Biedni płacą relatywnie wysokie podatki, bogaci bardzo niskie. Kwota wolna od podatku należy do najniższych w UE, więc osoby o niewielkich dochodach mają wyższe obciążenia niż mieszkańcy krajów zachodnich.

przeczytaj

Karetki będą jeździć na sygnale - w dzień i w nocy

Od 12 czerwca od godziny 16.00 do kolejnego poniedziałku do godziny 16.00 ratownicy medyczni będą jeździć karetkami na sygnałach 24 godziny na dobę - również w nocy - poinformował Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego. - Każdy nasz przejazd zarówno do pacjenta jak i z pacjentem do szpitala, bez względu na to, czy sytuacja tego wymaga, czy nie, odbywał się będzie przy włączonych sygnałach - powiedział portalowi Rynek Zdrowia Piotr Dymon, II wicerzewodniczący PRRM. To protest ratowników, którzy domagają się m.in. podwyżek płac.

przeczytaj

Próba sił w miedziowym gigancie

Trzy wydarzenia określą najbliższą przyszłość miedziowego koncernu KGHM: dzisiejsze posiedzenie rady nadzorczej, walne zgromadzenie zwołane na 21 czerwca, a następnie ukonstytuowanie się nowej rady. Jeśli prezes Radosław Domagalski- Łabędzki ten okres przetrwa, jego pozycja w spółce — po ponad pół roku zarządzania firmą — prawdopodobnie się umocni. Ton temu posiedzeniu nadadzą jednak wydarzenia minionego weekendu.

przeczytaj

PGG: płacowe przeciąganie liny

W połowie maja związki w Polskiej Grupie Górniczej zwróciły się do zarządu spółki o pilne rozpoczęcie rozmów na temat podwyżki wynagrodzeń oraz waloryzacji o 4 zł wartości posiłków profilaktycznych. 13 czerwca ma dojść do spotkania związków z zarządem PGG oraz ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. Od rezultatów tych rozmów - wskazały związki - zależy to, czy w spółce wszczęty zostanie spór zbiorowy.

przeczytaj

Pracownicy Tesco po rozmowach z zarządem o podwyżkach: Myślimy o radykalizacji protestu

W poniedziałek we Wrocławiu odbyły się rozmowy związków zawodowych z zarządem Tesco Polska. Pracownicy i pracodawca są w sporze zbiorowym od początku roku. Główny postulat pracowników? Podwyżki płac - bo w handlu w Polsce są, ale Tesco omijają. Tymczasem na początku marca sieć marketów poinformowała, że rozpocznie proces zwolnień grupowych. Pracę ma stracić 700 osób, 9 sklepów zostanie zamkniętych. W maju sieć poinformowała, że udzieli pracownikom podwyżek, tyle że zaledwie o 42 zł brutto miesięcznie. To zdenerwowało ludzi. Związkowcy domagają się od zarządu sieci większej podwyżki.

przeczytaj

Ukraiński pracownik potrzebny tu i teraz, zanim ucieknie na Zachód

Zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy wyjeżdżających do krajów Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać 11 czerwca. Część przedsiębiorców obawia się, że teraz pracownicy ze Wschodu będą woleli wyjechać do pracy na bogatszy Zachód. Jurij Kariagin, prezes Stowarzyszenia Ukraina-Polska oraz przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce podkreśla, że pracownicy z Ukrainy dalej będą zainteresowani pracą w Polsce. - Teraz na Ukrainie nie ma pracy. Są tam duże migracje: z Doniecka, Ługańska z Krymu. Ludzie przemieszczają się w poszukiwaniu pracy. Będą chcieli w dalszym ciągu przyjeżdżać do Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

przeczytaj

Rodzina i Praca – to się opłaca

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie prezentujące platformę internetową – bazę wiedzy i praktycznych rozwiązań dotyczących godzenia ról zawodowych i prywatnych. Na platformie ministerstwa www.rodzinaipraca.gov.pl zaprezentowano narzędzia i mechanizmy, które wspierają godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Jej adresatami są zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

przeczytaj

Protest przeciwko zmianom w Warszawskiej Operze Kameralnej

Pikietę podczas inauguracji Festiwalu Mozartowskiego w gmachu Filharmonii Narodowej zorganizowali w poniedziałek (12 czerwca) w Warszawie artyści związani z tą placówką. Wcześniej ponad 170 z nich podpisało apel do dyrekcji o niewynajmowanie sali obecnemu kierownictwu Warszawskiej Opery Kameralnej organizującej festiwal.

przeczytaj