0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dąbrowa Górnicza: 3/ IX Zgromadzenie Związków Federacji Hutniczych Związków Zawodowych

List Prezesa ZNP do Rodziców

- Wiemy, że zamknięcie szkół i przedszkoli w dniu strajku może skomplikować Wam życie rodzinne i zawodowe. W imieniu strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty proszę o zrozumienie naszej decyzji. Wspierajcie nas 31 marca!

przeczytaj

Reforma oświaty – nauczyciele gotowi do strajku

Ogólnopolski strajk nauczycieli, skierowany przeciwko rządowej reformie edukacji, będzie miał miejsce 31. marca. Rodzice protestowali przeciwko reformie w sobotę. O reformie oświaty i pogotowiu strajkowym mówili w audycji Kapitał i Praca Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego i Tadeusz Pisarek z Forum Związków Zawodowych.

przeczytaj / posłuchaj

Broniarz: Strajk to będzie powiedzenie - sprawdzam

Zdaniem przewodniczącego ZNP trwa atak kuratorium na nauczycieli i dyrektorów szkół. Do tej ofensywy w jego opinii przyłącza się NSZZ” Solidarność”. - Związek o takiej historii, takim dorobku, takich fantastycznych tradycjach, dzisiaj staje jako główny przeciwnik ZNP, główny przeciwnik nauczycieli w proteście przeciwko tej złej zmianie – dodaje Sławomir Broniarz.

przeczytaj

500+ zachęca Polki do zostania w domu. Już 1,6 mln kobiet jest nieaktywnych zawodowo

Przez cały 2016 r. liczba kobiet biernych zawodowo z powodów rodzinnych zwiększyła się o 148 tys. Proces ten zaczął przybierać na sile w 2015 r. i w sumie przez dwa ostatnie lata ta grupa zwiększyła się już o 240 tys. Minister pracy Elżbieta Rafalska zaprzecza żeby miało to związek z 500+. Eksperci są innego zdania, ale pokazują też inne przyczyny tego zjawiska.

przeczytaj

Stanisław Szwed: Propozycja ograniczająca okres delegowania pracowników nie do przyjęcia

Stanisław Szwed podkreślał znaczenie dla bardzo wielu polskich przedsiębiorstw trwających od kilku miesięcy prac nad nowelizacją Dyrektywy o delegowaniu pracowników w celu świadczenia usług. Zwrócił uwagę, że propozycja Komisji Europejskiej wprowadzająca ograniczenie okresu delegowania do 24 miesięcy czy próba zmiany definicji minimalnego wynagrodzenia są dla Polski nie do przyjęcia. Wskazał również, że do priorytetów rządu w trakcie negocjacji tego projektu należy poprawianie sytuacji firm z sektora transportu i wyłączenie ich z tej regulacji.

przeczytaj

PIP przyspiesza kontrole umów i stawek

Mimo pozytywnych zmian przyjmowanych w ostatnich latach przez parlament, jeszcze nie wszystkie uprawnienia inspekcji pracy zapewniają oczekiwaną skuteczność jej działania, w tym zwłaszcza prowadzonych kontroli. Tak ocenia to Rada Ochrony Pracy (ROP) działająca przy Sejmie. Według niej w tym obszarze wciąż potrzebne są zmiany.

przeczytaj

Podzespół ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego rozpoczął pracę

28 marca odbyło się inauguracyjne posiedzenie podzespołu Rady Dialogu Społecznego ds. ochrony zdrowia. Przewodniczącym podzespołu został Pan Lubomir Jurczak z ZP-BCC. OPZZ w zespole reprezentują: Urszula Michalska, przewodnicząca FZZ Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej i Renata Górna – ekspert OPZZ.

przeczytaj

Zespół RDS o oszczędzaniu na emeryturę

28 marca odbyło się posiedzenie zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego, podczas którego omówiono system powszechnego, dobrowolnego oszczędzania na emeryturę na bazie przeprowadzonego w 2016 roku przeglądu emerytalnego.

przeczytaj

Pracownicza solidarność już bez "Solidarności". Związek działa jak zarząd firmy każe [OPINIA]

W proteście listonoszy, który w połowie marca objął ponad dwadzieścia miast, chodziło głównie o podwyżkę żenująco niskich wynagrodzeń dostarczycieli przesyłek. Dostało się też związkowcom, głównie chodzi o „Solidarność”, bo to największa organizacja związkowa działająca w państwowej Poczcie Polskiej.

przeczytaj