0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Lubin: Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego

Szczecin: posiedzenie Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego

Najlepsza inwestycja? Badania naukowe i edukacja!

23 czerwca w Sali Kolumnowej warszawskiej siedziby Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyła się konferencja pt. Szkolnictwo wyższe i nauka w Polsce. Koncepcje partnerów społecznych. Konferencję zorganizowała Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP.

przeczytaj

Związki zawodowe apelują o zrównoważony rozwój polskiej nauki i szkolnictwa wyższego

O wzrost nakładów na naukę zaapelowała Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP Krajowa i Sekcja Nauki NSZZ Solidarność. Prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP Janusz Rak podkreślił , że sprawą kluczową jest otwarcie nauki na młode pokolenie. - W związku z tym trzeba dokonać istotnych i głębokich zmian, przede wszystkim w modelu kariery akademickiej - wskazał Rak.

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP: może nam zabraknąć węgla, a związki mają pomysły na likwidowane teraz kopalnie

- Jeżeli nie będą realizowane ustalenia z obrad górniczego zespołu trójstronnego, to pojawi się podstawowe pytanie: po co w ogóle spotykać się w jego ramach? - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": O sytuacji materialno-bytowej pracowników

W przeszłości sytuacja socjalno-bytowa pracowników wojska była tematem, który był realizowany w trakcie posiedzeń sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Po przedstawieniu informacji przez przedstawicieli Ministra Obrony Narodowej, zawsze była okazja do przedstawienia stanowisk przedstawicieli Strony Społecznej, czyli organizacji związkowych działających w resorcie obrony narodowej. Niestety, pomimo ujmowania tego tematu w planach pracy Komisji zarówno w roku bieżącym jak i poprzednim – nie udało się go zrealizować.

przeczytaj

Mielec: Chcą odwołać starostę, organizują referendum

Referendum Mielec. Odwołać Tymułę – pod takim hasłem Stowarzyszenie Podkarpacki Rzecznik Pacjenta rusza z procedurą referendalną w Mielcu. Z pomysłem referendum wystąpiły związki zawodowe, zrzeszające personel nielekarski, w mieleckim szpitalu. Jak mówią mają już dość bierności radnych w sprawie coraz trudniejszej sytuacji szpitala. – Mówicie, że słuchacie społeczeństwa, nie słuchacie. Nasze działania podyktowane są niespełnieniem obietnic jakie dał nam starosta jeśli chodzi o personel nielekarski szpitala – mówią.

przeczytaj

Konflikt o wyproszenie rzecznika z sali. U wojewody wietrzą spisek marszałka

Podczas czwartkowego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego, wyprosił z sali Martynę Kolembę, rzecznika wojewody Adriana Czubaka. Wicewojewoda Violetta Porowska sugeruje, że działanie to było zaplanowane i zaaprobowane przez marszałka Andrzeja Bułę. - Nie mamy wpływu na zachowanie pana Tomalika - odpierają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.

przeczytaj

RYNEK PRACY Wojewódzka Rada Rynku Pracy i nowe wyzwania

24 maja odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy - podmiotu opiniodawczo-doradczego marszałka województwa śląskiego w zakresie rynku pracy. Nowo powołani członkowie odebrali nominacje z rąk Kazimierza Karolczaka, członka zarządu województwa śląskiego. Wśród nich - Henryk Moskwa – przewodniczący Rady OPZZ Województwa Śląskiego.

przeczytaj