0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Dzień Ratownictwa Medycznego

Co boli ratowników medycznych?

Średnie zarobki ratownika medycznego wahają się pomiędzy 15 a 30 zł za godzinę pracy. Jeżeli w czasie tej godziny, np. na skutek przemęczenia, popełni błąd, który negatywnie wpłynie na zdrowie pacjenta, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności majątkowej przekraczającej nawet milion złotych. Te liczby pokazują, jak rażąco niskie jest wynagrodzenie ratownika medycznego w stosunku do ryzyka, jakie ponosi.

przeczytaj

Zaklinanie rzeczywistości a twarde dane

Nikt nie straci pracy w wyniku reformy – powiedziała dziś (13.10) w radiowej Trójce minister edukacji Anna Zalewska. Po raz kolejny szefowa MEN zagwarantowała pracę nauczycielom z likwidowanych gimnazjów mimo, że jako minister edukacji nie ma takich kompetencji (nie jest pracodawcą). Obawiamy się, a nasze obawy potwierdzają opinie samorządów, że jest to jedynie zaklinanie rzeczywistości.

przeczytaj

Handel Bez Wyzysku – akcja w Złotych Tarasach

W ramach ogólnopolskiej akcji Handel Bez Wyzysku związkowcy z OPZZ Konfederacja Pracy rozmawiali z pracownicami i pracownikami warszawskich sklepów z galerii Złote Tarasy.

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego lepsza od Komisji Trójstronnej

– Konsensus wymaga ustępstw każdej ze stron. Obecnie jest nieco lepiej niż w Komisji Trójstronnej, ale i obecny rząd nie przesyła do opiniowania wszystkich projektów ustaw, choć tak deklarował – powiedział Stanisław Janas z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

WRDS zajmie się problemem z kopalnią Krupiński

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajmie się 24 października kopalnią Krupiński, którą zarząd JSW chce przekazać do SRK, a na co nie godzą się związki zawodowe.

przeczytaj

Rząd PiS poprze kontrowersyjną umowę CETA. Rolnicy i biznes mogą na tym stracić

Umowa CETA na ostatniej prostej. W środę poparli ją przedstawiciele głównych frakcji komisji handlu międzynarodowego europarlamentu. 18 października minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski będzie reprezentował Polskę podczas podpisania umowy przez Radę UE, a już 27 października podczas szczytu Unia Europejska - Kanada ma dojść do ostatecznego parafowania CETA. Polski rząd podpisanie CETA - umowy znoszącej większość barier handlowych między UE a Kanadą - popiera.

przeczytaj

Wielka Demonstracja przeciwko umowom TTIP i CETA już 15 października

15 października w Warszawie odbędzie się Wielka Demonstracja przeciwko przyjęciu umów o wolnym handlu TTIP i CETA. Manifestacja zacznie się o godzinie 13 przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ul. Wspólnej 30, skąd wyruszy ulicami Marszałkowską i Piękną przed siedzibę premier Beaty Szydło w Al. Ujazdowskich.

przeczytaj