0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ z ubolewa nad faktem podpisania przez Prezydenta RP ustawy: prawo oświatowe oraz przepisów ją wprowadzających.
Decyzja ta w negatywny sposób wpłynie na rozwój edukacji naszych dzieci i młodzieży, zdestabilizuje system nauczania.

Dzisiaj:

Drugie posiedzenie zespołu eksperckiego, którego zadaniem jest konsultowanie i opiniowanie propozycji rozwiązań prawnych, rozpatrywanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy.

.

Prezes ZNP: prezydent poparł niszczenie edukacji

- Prezydent stanął po stronie, po której musiał - napisał na Twitterze prezes ZNP, Sławomir Broniarz, odnosząc się do podpisania przez Andrzeja Dudę ustaw o reformie edukacji, która zakłada m.in. likwidację gimnazjów i wprowadzenie 8-letnich podstawówek. Związek już zapowiedział starania o ogólnopolskie referendum w sprawie zmiany ogłoszonej reformy.

Przeczytaj

Górnictwo: związkowcy z PGG chcą rozmawiać z ministrem

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Tomasz Cudny wystosował list do załogi, w którym wyjaśnił, że połączenie z Polską Grupą Górniczą jest jedynym ratunkiem dla zadłużonego i zagrożonego upadłością Holdingu. W tej sprawie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim chcą rozmawiać związkowcy z PGG. Zwrócili się o pilne spotkanie.

Przeczytaj

Rafalska: umowy o dzieło są w Polsce nadużywane

Umowy o dzieło są w Polsce nadużywane; są stosowane wtedy, kiedy powinna być zawarta umowa o pracę, albo umowa zlecenie - powiedziała we wtorek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Dodała, że rząd zastanawia się nad rozwiązaniem w tej sprawie "bardzo ostrożnie i uważnie".

Przeczytaj

Związki zawodowe zachęcają do głosowania w referendum

Związki Zawodowe Województwa Podlaskiego włączają się w dialog ze społeczeństwem w sprawie referendum dotyczącego lotniska. Apelują do wszystkich mieszkańców o to, aby wzięli w nim udział. Argumentują to m.in. istotą sprawy.

Przeczytaj

Szef płockiego ZNP: Reformę szkolnictwa można jeszcze zatrzymać

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawy dotyczące zmian w systemie oświaty. Oznacza to, że już we wrześniu rozpocznie się proces wygaszania gimnazjów. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie składa jednak broni. Zamierza protestować dalej, by zatrzymać reformę.

Przeczytaj