0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

Wywiad z prezesem ZNP

- Reforma pozbawiona jest jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, zapowiadając wielką manifestację przeciwko reformie edukacji Anny Zalewskiej.

zobacz

Rodzice będą z nami 19 listopada!

Wypowiedzi rodziców, którzy wezmą udział w manifestacji ZNP w Warszawie.

zobacz

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych reprezentował wiceprzewodniczący Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

Za wolność naszą i waszą - sprzeciw się nacjonalizmowi

Pod hasłem "Za wolność naszą i waszą - sprzeciw się nacjonalizmowi" 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł marsz środowisk antyfaszystowskich, lewicowych i równościowych. Głos zabrał Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ. Nawiązując do odzyskania niepodległość w 1918 r. podkreślił, że dla związkowców kluczowa jest umiejętność budowy państwa dla wszystkich a nie dla wybranych. Podkreślił, że fundamentem programowym OPZZ jest idea państwa demokratycznego, bez dyskryminacji i wyzysku.

przeczytaj

"Biała Polska tylko zimą". Przeszli przez Warszawę przeciwko nacjonalizmowi

Według organizatorów, marsz był największym tego typu wydarzeniem od kilku lat. - Bądźcie z siebie dumni! Pokazujemy, że Polska nie jest ich Polską, mamy prawo tu żyć - usłyszeli od organizatorów uczestnicy wydarzenia.

przeczytaj

Nowy tydzień w polityce: Rok gabinetu Beaty Szydło, reforma edukacji i śledztwo smoleńskie

Ten tydzień to czas podsumowań pierwszego roku rządów gabinetu Beaty Szydło. W środę - 16 listopada - minie dokładnie dwanaście miesięcy od chwili, w której ministrowie zostali zaprzysiężeni w Pałacu Prezydenckim. Dwa dni później będzie okazja do przypominania exposé, które premier wygłosiła w Sejmie 18 listopada 2015 roku. Tego dnia rząd Prawa i Sprawiedliwości uzyskał wotum zaufania.

przeczytaj

Podlaskie: Łączenie pięciu spółek PKS wywoła strajki związkowców

Nie jest zagrożony termin połączenia pięciu podlaskich PKS-ów - tak władze samorządowe województwa oceniają trwającą procedurę. Nowy podmiot ma zacząć działać od 1 stycznia 2017 r. Związkowcy z Suwałk i Zambrowa zapowiadają strajk, jeśli do tego dojdzie.

przeczytaj

Protest w Teatrze Polskim przeciwko Cezaremu Morawskiemu. Nasz teatr jest podzielony równo, jak ten kraj

Tuż po pierwszym aplauzie widowni prawie cała obsada „Onych” Witkacego w niemym proteście przeciw zmianom w teatrze zakleja sobie usta taśmą. Łapią się za ręce i podchodzą do rampy Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. I nagle gasną światła.

przeczytaj

Mamy dobre wiadomości dla techników farmaceutycznych

- Trwają rozmowy na ten temat. Być może uda się przywrócić kształcenie w zawodzie dzięki staraniom przedstawicieli szkół prowadzących obecnie kształcenie. Temat jest wciąż otwarty - potwierdził prezes Zarządu Głównego Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP Dominik Żyro.

przeczytaj

Zwolnienie z pracy przez e-mail? Możesz go uniknąć

Kodeks pracy będzie przewidywał, że wypowiedzenie lub dyscyplinarkę można złożyć w formie elektronicznej, czyli np. za pośrednictwem e-maila. Tak wynika z rządowego projektu o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. Pracownicy mogą kwestionować doręczenie wypowiedzeń w wersji elektronicznej. I unikać ich np. poprzez zwolnienia lekarskie.

przeczytaj

Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

Po raz 21 w podziemiach zabytkowej kopalni soli "Wieliczka" Związek Zawodowy Górników w Polsce zorganizował z okazji nadchodzącego święta górników Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło 10 drużyn, które w dwóch grupach rywalizowały o wyjście i możliwość zagraniach o miejsce na podium. Zawodnikom towarzyszyli kibice, którzy dzięki uprzejmości gospodarzy mogli zwiedzić trasę turystyczną lub górniczą.

przeczytaj