0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy pracodawcy naprawdę popierają partycypację pracowniczą?

W związku z uchwaleniem pod koniec ubiegłego roku przepisów regulujących zarządzanie mieniem państwowym OPZZ wystąpiło, w marcu br., do przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego Henryki Bochniarz z wnioskiem o poddanie kwestii udziału pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwami pod dyskusję w Radzie Dialogu Społecznego. Było to konieczne, ponieważ rząd z jednej strony deklaruje wolę zwiększania roli pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwami, co wynika np. ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, z drugiej zaś proponuje ustawy, które ograniczają prawa pracowników w tym procesie.

przeczytaj

XV Edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP rozpoczęta

OPZZ otrzymało od Prezydenta RP po raz kolejny zaproszenie do grona Instytucji uprawnionych do zgłaszania kandydatów w ramach Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta RP najlepszym podmiotom gospodarczym w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

przeczytaj

Ochrona zdrowia. Aktualności i komunikaty OPZZ

Podzespół ds. uzdrowisk o Mapach Potrzeb Zdrowotnych. Intensywny dialog uzdrowiskowy. Stanowiska Podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia i inne…

przeczytaj

Emerytury opóźnione i na raty. Przez szczegółową weryfikację

Nawet jeśli przyszły emeryt ma zgromadzone wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania świadczenia, i tak nie może być pewny, że od razu otrzyma pierwszą wypłatę. – Mamy sygnały z całej Polski, że ZUS przed przyznaniem emerytury raz jeszcze sprawdza dokumenty – mówi Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek rady nadzorczej ZUS.

przeczytaj

Będzie protest w Bogdance? Związkowcy są "za"

Związkowcy z Bogdanki szykują się do protestu. Blisko 97 proc. załogi opowiedziało się w zakładowym referendum za podjęciem akcji protestacyjnej. Jest to sprzeciw wobec wdrożenia w Bogdance ładu korporacyjnego Enei. – Naszym celem jest spowodowanie, aby Kodeks Grupy Kapitałowej Enea przestał funkcjonować w Bogdance i szkodzić Bogdance, a nasz zarząd działał w naszym interesie, a nie tak jak to zapisano w „poznańskim” statucie naszej Spółki, w interesie GK Enea – czytamy na stronie Związku Zawodowego Górników w Polsce Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA.

przeczytaj

MPK Łódź: Czy dojdzie do strajku prowadzących?

Wśród członków związków zawodowych przeprowadzono referendum. Ponad 70% z przeszło 2 tysięcy zrzeszonych pracowników uważa, że jeśli podwyżek nie będzie, załoga powinna rozpocząć strajk. Przedstawiciele związków zastrzegają jednak, że taka forma protestu będzie ostatecznością, jeśli do satysfakcjonującego ich skutku nie doprowadzą wcześniejsze mediacje. Pod skierowanym do zarządu spółki pismem w sprawie postulatów jeszcze w maju podpisali się przedstawiciele siedmiu związków zawodowych.

przeczytaj

Chrzanów. Wznowili protest w szpitalu

Zaostrza się spór w chrzanowskim szpitalu. Przedstawicielom związków zawodowych nie udało się dojść do porozumienia z dyrektorem Waldemarem Stylo i postanowili wznowić akcję protestacyjną, zawieszoną w zeszłym roku. - Mamy dość zwodzenia, chcemy w końcu usłyszeć od dyrektora jakieś konkrety - mówi Maciej Kozub, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Chrzanowie.

przeczytaj