0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Program obchodów 1-majowych w Warszawie

„Przywróćmy godną pracę”

Budynek OPZZ – Warszawa, ul. Kopernika 36/40

Godz. 10,00 – 11,30

· Zbiórka uczestników

· Pokazy kulinarne i degustacja dla uczestników manifestacji

Godz. 11,30

Rozpoczęcie wiecu

· Hymn państwowy

· Wystąpienia okolicznościowe

Godz. 12,15

Formowanie kolumny manifestacji

Godz. 12,30 – 13,15

Przemarsz na Plac Zamkowy

Scena – róg ul. Krakowskie Przedmieście / Miodowa

Godz. 11,00 - 11,20

Godz. 11,20 - 11,40

Godz. 11,40 -12,00

Godz. 12,15 - 12,45

Godz. 12,45 - 13,15

ESTRADA MŁODYCH TALENTOW

· Matylda Obiegała z Leszna

· Michał Wiśniewski z Rypina

· Mateusz Wiśniewski z Bydgoszczy

· „Skrzydlate małpy” – zespół rockowy

· Teatr Improwizacji „Pan Wigwam”

Godz. 13,15-13,35

Występ młodzieżowej orkiestry dętej

z Ostrowi Mazowieckiej

· Hymn Unii Europejskiej

Godz. 13,35 – 14,00

Wystąpienia okolicznościowe

Godz. 14,00 -15,00

G W I A Z D A K O N C E R T U

Zespół „P i ę k n i i M ł o d z i”

Zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o inspirowanie obchodów w swoich środowiskach.

Zapraszamy do udziału w centralnych uroczystościach w Warszawie. Tradycyjnie spotkamy się przed siedzibą OPZZ.

*****************************************

OPZZ i Razem w obronie praw pracowniczych

"Moje prawa są łamane" - to hasło najnowszej kampanii OPZZ i partii Razem. Kampania "Moje prawa są łamane" ma zwrócić uwagę na przypadki łamania praw pracowniczych. Inicjatorzy akcji otworzyli w Warszawie Centrum Interwencji Prawnej, które ma działać w stołecznej siedzibie partii Razem, a zgłosić może się do niego każda osoba "pokrzywdzona przez swojego pracodawcę". Jak deklarują autorzy kampanii, w Centrum będzie można uzyskać m.in. poradę prawną. Elementem akcji jest też strona internetowa mojeprawasalamane.pl.

przeczytaj


zobacz

Obchody 1 maja w Łodzi: Pochód ul. Piotrkowską i Piknik Europejski na Starym Rynku

- W tym dniu zamierzamy bardzo wyraźnie podkreślić, że w Polsce wciąż ośmiogodzinny czas pracy to przywilej, umowa o pracę to dobro najwyższe, a godna i terminowa płaca to luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić - powiedział na briefingu prasowym zapowiadającym obchody Święta Pracy w Łodzi wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. współorganizatorami tegorocznych wydarzeń w Łodzi są m.in. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Sławomir Broniarz: - Pani Premier, na referendum nie jest za późno!

- Nigdy nie jest za późno, aby zejść ze złej drogi – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi pani premier Beaty Szydło ws. możliwości przeprowadzenia referendum. - Pani premier, nie może pani skrzywdzić naszych dzieci – dodała Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji".

przeczytaj

Ruszył program dla młodych adeptów sztuki związkowej

- Workshop w którym uczestniczyłem to profesjonalna forma nauki i doskonalenia wiedzy. Bardzo cenię sobie doświadczenie jakie tam zdobyłem i mam nadzieję że pomoże mi ono w pracy związkowej - tak podsumował swój udział w spotkaniu jeden z jego uczestników - Irek Uszok - członek Związku Zawodowego Górników w Polsce z KWK "Piast".

przeczytaj

Metalowiec 2017

W Soczewce k/Płocka w Ośrodku Szkoleniowo – wypoczynkowym Mazowsze miały miejsce uroczyste obchody DNIA METALOWCA 2017. W obchodach udział wzięło ponad 100 związkowców reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe zrzeszone w FZZ Metalowcy.

przeczytaj

Mosiński (PiS): projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wymaga poprawek

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wymaga poprawek - uważa szef sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy Jan Mosiński (PiS). Według niego osią sporu jest m.in. liczba niedziel w miesiącu, które miałyby być objęte zakazem handlu oraz kwestia vacatio legis.

przeczytaj

Konstytucja dla biznesu z wieloma błędami. „Sprzeczna z polskim prawem”

Konstytucja dla biznesu to jeden ze sztandarowych projektów wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jest zbiorem przepisów dla przedsiębiorców, które mają znacznie ułatwić im prowadzenie biznesu w naszym kraju. Jej zapisy miażdżą prawnicy z Rady Legislacyjnej przy Kancelarii Premiera, którzy uważają, że dokument może być sprzeczny z polskim systemem prawnym.

przeczytaj

W skarbówce trwa wojna buldogów pod dywanem. PiS chce zawłaszczyć administrację skarbową

Ponad 60 tys. urzędników i funkcjonariuszy nie wie, ile będzie zarabiać i czy będzie dalej pracować. Największy chaos jest w służbach celnych. Rośnie niepewność, strasznie pracowników, nepotyzm i kolesiostwo.

przeczytaj

Amazon: Nie chorujesz, masz premię. Ale jest pewien haczyk

Amazon w Niemczech zaoferował swoim pracownikom możliwość zdobycia premii - od 6 do 12 proc. podstawowej pensji. Ale trzeba spełnić jeden warunek. Zatrudnieni muszą współpracować, ponieważ dodatek uzależniony jest od tego czy na chorobowe nie pójdą inni współpracownicy. Firma przekonuje, że dzięki temu pracownicy będą bardziej na siebie uważać, a związki zawodowe grzmią, że pracownicy Amazona zaczną przychodzić do pracy nawet w trakcie choroby.

przeczytaj