0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ZZPPM: Wygrana walka

Przewodniczący ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego Ryszard Zbrzyzny zaproponował zarządowi KGHM zorganizowanie w dniu 23 maja spotkania uzgodnieniowego celem podpisania jednej umowy międzyzakładowej o utworzeniu Pracowniczego Programu Emerytalnego dla wszystkich spółek. To ostatni rozdział dwudziestoletniej walki ZZPPM o objęcie wszystkich pracowników Polskiej Miedzi dodatkowym ubezpieczeniem emerytalnym.

przeczytaj

Kongres ZZ Poligrafów

W dniach 18 - 21 maja w Zakopanem odbył się Kongres Związku Zawodowego Poligrafów.Delegaci ponownie powierzyli funkcję przewodniczej Związku Czesławie Sońcie. Wybrano też Komisję Rewizyjną, w skład której weszli Krystyna Mastalerczuk jako przewodnicząca oraz członkowie - Marzena Sakowska i Maciej Składanek.

przeczytaj

Opinie i analizy

ZZPP: Mieliśmy rację!

Stwierdzone przez ZZ Pracowników Poczty naruszanie obowiązującego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy miało miejsce i stanowiło dla pracodawcy wygodne narzędzie w procesie dowolnego, indywidualnego kształtowania polityki kadrowej w Spółce.Decyzja pokontrolna Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie stanowi właściwy krok w drodze do usunięcia zgłoszonych przez ZZPP nieprawidłowości, a jej realizacja przywróci w Poczcie Polskiej S.A. oczekiwaną przez pracowników transparentność w zakresie zasad przypisywania stanowisk pracy.

przeczytaj

W mediach

„Wyborcza” o nowych zasadach oceniania

Dzisiaj „Gazeta Wyborcza” w artykule „Oceny pracy nauczycieli. Związki solidarnie przeciw minister Zalewskiej” (str.4) pisze, że „Konsultacje rozporządzenia (ws. szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli) trwają od marca, a negatywne opinie wystawiły mu już trzy największe związki zawodowe działające w oświacie”.

przeczytaj

We Francji strajk budżetówki przeciwko cięciom etatów

Wzywając do strajku, dziewięć organizacji związkowych sektora publicznego, którym po raz pierwszy od lat udaje się przeprowadzić wspólną akcję, na pierwszym miejscu wśród żądań stawiały "zachowanie siły nabywczej" pracowników budżetówki. Ponadto był to protest przeciw "brakowi dialogu socjalnego", coraz częstszemu sięganiu po pracowników kontraktowych, niżej wynagradzanych, których można zwolnić w każdej chwili.

przeczytaj