0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Luca Visentini w OPZZ

Jan Guz spotkał się z Luca Visentinim, sekretarzem generalnym Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Wizyta pana Visentiniego ma charakter roboczy. Rozmówcy wymienili informacje na temat bieżącej działalności obu organizacji.

przeczytaj

OPZZ do Ministerstwa Zdrowia: pokażcie listę leków "75 plus” !

22 lipca br. odbyło się pierwsze posiedzenie Podzespołu ds. polityki lekowej, działającego w ramach branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Spotkanie poświęcone było w szczególności omówieniu harmonogramu prac i zakresu merytorycznego tematów zgłoszonych przez strony pracowników i pracodawców.

przeczytaj

Tobiszowski: Kopalnia to nie piekarnia

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii: - Trzeba sobie jasno powiedzieć: są w Polsce kopalnie, które nawet w momencie popytu na węgiel i wysokich cen kosztowo sobie nie radzą i nie poradzą. Niekoniecznie trzeba je zamykać z dnia na dzień, bo kopalnia to nie piekarnia, jak mawiamy na Śląsku.

przeczytaj

Exodus w branży. Tysiące pracowników opuszczą śląskie kopalnie

Według danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu stan zatrudnienia w sektorze węgla kamiennego w Polsce wynosił na koniec maja 88,4 tys. osób. Z kolei z ankiet przeprowadzonych wśród kopalnianych załóg wynika, że chęć odejścia z pracy na tzw. urlopy górnicze zapisane w ustawie o funkcjonowaniu sektora węgla kamiennego oraz skorzystanie z jednorazowych odpraw zadeklarowało ponad 9,3 tys. ludzi, czyli ok. 10,6 proc. wszystkich zatrudnionych.

przeczytaj

Ciąg dalszy zamieszania w bialskim pogotowiu. W środę zwolniony, w czwartek przywrócony do pracy

W środę, dzień po Marszu Godności ratownik bialskiego pogotowia dostał wypowiedzenie z pracy. A w czwartek nowy dyrektor placówki je wycofał. Andrzej Kielak od 16 lat pracuje w bialskim pogotowiu, wychowuje niepełnosprawną córkę. Zwolnieniem groził mu kilka miesięcy temu dyrektor Roman Filip. To jemu pracownicy bialskiego pogotowia zarzucają mobbing.

przeczytaj

Dwudniowy prezes doradcą. Bogusław Kowalski wrócił do PKP

Bogusław Kowalski, który po koniec ubiegłego roku w atmosferze skandalu zrezygnował z funkcji prezesa PKP, wrócił do kolejowej grupy. W grudniu zeszłego roku Bogusław Kowalski przez dwa dni zarządzał PKP. Ze stanowiska zrezygnował po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia, że przed laty współpracował ze służbami PRL. Miesiąc później Bogusław Kowalski podpisał umowę z PKP, tym razem jako szef Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej.

przeczytaj

Nowe komisje i organizacje powołane przez PiS, czyli miliardy wydane z kieszeni podatnika

PiS tworzy właśnie nową organizację z gigantycznym budżetem. Polska Fundacja Narodowa ma się zająć m.in. promocją i ochron wizerunku Polski raz naszej gospodarki za granicą, a także kształtowaniem pozytywnego odbioru społecznego inwestycji przez spółki Skarbu Państwa. Jeszcze nie wiadomo, co miałaby promować PFN, czy inwestowanie w Polsce czy turystykę, a może polskie produkty?

przeczytaj

Sondaż IBRIS dla "Super Expressu": Rząd nie zasłużył na podwyżki

Projekt podwyżek dla najwyższych urzędników państwowych pojawił się w miniony wtorek. Według niego np. premier miałaby zarabiać 24 100 zł (obecnie 16 700 zł), a ministrowie - 20 200 zł (o 5 700 zł więcej niż obecnie). Pod presją mediów i opinii publicznej projekt PiS został wycofany, a "Super Express" zapytał czytelników o opinię w tej sprawie. Wyniki sondażu okazały się druzgocące dla rządu.

przeczytaj

Podwyżki w administracji państwowej, rządzie i dla posłów i tak wrócą

- PiS wycofał wnioski o podwyżki dla najważniejszych osób w państwie, tzw. "R" z powodu braku akceptacji społecznej. Jest to silny opór wobec niewspółmiernej wartości podwyżki w stosunku do sum oferowanych ludziom w ramach programów społecznych, podwyżek rent i emerytur, a nawet Programu 500 plus. Przeciętny obywatel uznał, że skala podwyżki, jaką sobie rządzący przygotowują. jest nazbyt duża - zwłaszcza do jakości pracy jaką wykonują – mówi dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej. Ale uważa, że sprawa podwyżek i tak wróci, bo musi.

przeczytaj