0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jest jeszcze czas na zmianę decyzji rządu

Załogi upomną się o wyższe wynagrodzenia, dlatego OPZZ nie zrezygnuje ze starań, żeby płaca minimalna wynosiła połowę przeciętnego wynagrodzenia za pracę, tzn. 2220 zł. Oczekujemy spełnienia naszych postulatów. Jest jeszcze czas na zmianę decyzji rządu.

przeczytaj

Rząd chce podnieść najniższe pensje o 80 zł, związkowcy grożą protestami

Wzrost minimalnego wynagrodzenia o 80 zł do 2080 zł, a także podwyżka stawki godzinowej z 13 do 13,5 zł. To propozycja rządu Beaty Szydło dot. wzrostu płacy minimalnej w 2018 roku. OPZZ: - Jesteśmy rozczarowani. W ubiegłym roku rząd zaskoczył, przebijając stawkę, co można było odczytać jako ukłon w stronę pracowników, ale teraz możemy mówić o ukłonie w stronę pracodawców. Nie zrezygnujemy z naszych starań, żeby płaca minimalna wynosiła połowę przeciętnego wynagrodzenia. Sytuacja jest napięta, nie możemy wykluczyć fali protestów.

przeczytaj

O ile wzrośnie płaca minimalna w przyszłym roku? Posłuchaj debaty pracodawców i związkowców w Polskim Radiu Olsztyn

Gośćmi Leszka Cimocha w studiu Polskiego Radia Olsztyn byli: Jarosław Szunejko – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Wojciech Kowalski – Związek Zawodowy NSZZ Solidarność, Wiesław Łubiński – kanclerz olsztyńskiej loży Business Centre Club i Waldemar Klocek – Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu.

posłuchaj

Polakom grosze, swoim fortunę. Tak wzrośnie pensja minimalna

Premier Beata Szydło nie zgodziła się na propozycję OPZZ i Forum Związków Zawodowych, które postulowały, by najniższą krajową pensję podnieść niemal do 1600 zł na rękę (2200 zł brutto). Jak tłumaczy się rząd? - Obecna sytuacja ekonomiczna Polski pozwala na zrównoważone podnoszenie płacy minimalnej, adekwatnie do wzrostu gospodarczego – napisano w komunikacie. – Ta decyzja rządu oznacza, że w rządzie nie ma troski o losy pracowników – mówi Jan Guz, przewodniczący OPZZ. Tymczasem kandydatką na członka rady nadzorczej banku Pekao SA, który lada moment przejdzie w ręce państwa, jest Sabina Bigos-Jaworowska , dyrektor szpitala w Oświęcimiu. Do dyrektorskiej pensji dorobi nawet 20 tys. zł.

przeczytaj

Czy obniżenie wieku emerytalnego zakończy się blamażem rządu? Pracownicy ZUS odmawiają pracy

Bunt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy grożą, że nie będą w stanie od października obsługiwać wniosków Polaków, którzy zgłoszą się po emeryturę. Związki zawodowe grożą strajkiem. Jeśli do niego dojdzie, oznaczać to może ogromne problemy dla osób ubiegających się o emeryturę.

przeczytaj

Emerycie, taką dostaniesz podwyżkę! Nowe wyliczenia

Ok. 19 zł miesięcznie więcej – tak według planów rządu wzrośnie w przyszłym roku najniższa emerytura. Ale im wyższe świadczenie, tym kwota podwyżki będzie bardziej odczuwalna w portfelach. Najwięcej zyskają i tak najbogatsi seniorzy. Najwięcej na podwyżce skorzystają osoby, które dziś dostają z ZUS po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jak np. posłowie, którzy oprócz wysokich emerytur dostają jeszcze pensje z Sejmu!
Np. Jan Szyszko minister środowiska - emerytura 7038 zł - zyska 169 zł.

przeczytaj

Reforma edukacji: Co najmniej 6 tysięcy nauczycieli zostanie bez pracy

Od 1 września znikną gimnazja, a pracę straci co najmniej 6 tys. nauczycieli, kolejne 10 tys. nie będzie miało pełnego etatu. – Dane są cząstkowe, z 12 województw, bo prezesi okręgów dopiero zbierają informacje z oddziałów. Ale już to, co wiemy, zadaje kłam twierdzeniom minister edukacji Anny Zalewskiej podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Kogo ominie zakaz handlu w niedzielę?

Radykalnej pierwotnie ustawie bardzo mocno spiłowano zęby. Liczba wyłączeń zakazu wzrosła o 12 w porównaniu z pierwszą wersją projektu, z czego na wprowadzenie czterech NSZZ „Solidarność”, autor przepisów, zdecydował się w ostatnich dniach na skutek konsultacji z przedsiębiorcami. Kupcy z bazarów i hal targowych mogą spać spokojnie. Handel w takich miejscach nie będzie limitowany czasowo.

przeczytaj

Leszek Miętek ponownie prezydentem ZZMK

Odbywający się w dniach 5-6 czerwca 2017 r. w Zakopanem Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce wybrał władze organizacji na VIII kadencję. Zaufaniem ponownie obdarzony został Leszek Miętek, któremu funkcję prezydenta ZZM delegaci powierzyli po raz czwarty z rzędu.

przeczytaj