0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Negocjacje płacowe w TOYOTA

Do dwóch projektów o wartości 650 mln zł przyznanych w roku 2016 Toyota dołoży kolejne. Projekt o wartości 400 mln zł zasili japońskiego potentata, który uruchomi w Polsce produkcję silników do samochodów hybrydowych. W tle dużych zmian w japońskiej firmie rozpoczynają się coroczne negocjacje płacowe ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników.

przeczytaj

ZZM: Posiedzenie Sektora Przewozów Pasażerskich

W siedzibie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce w Warszawie, odbyło się posiedzenie Sektora Przewozów Pasażerskich. Dyskutowano m.in. o propozycjach pracodawcy, dotyczących prac nad nowym systemem wynagrodzenia.

przeczytaj

35 lat ZZ METALOWCY FŁT Kraśnik S.A.

9 lutego 2018 r. jubileusz 35 – lecia działalności związkowej obchodzi członkowie Związku Zawodowego METALOWCY Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A.

przeczytaj

Rozwój dialogu społecznego w Turcji - relacja ze szkolenia

Szkolenie, które odbyło się w dn. 7-8.02 w miejscowości Sapanca (Turcja), było drugim z kolei w ramach projektu „Forwarding Skills and Tools for Successful Bi-partite Dialogue in Turkey – FOSTER” nt. rozwijania dialogu społecznego w Turcji. Ostatnie spotkanie poprowadził dr Rafał Towalski, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej. Tematem szkolenia Pana Towalskiego było przybliżenie uczestnikom wybranych zagadnień dialogu społecznego.

przeczytaj

Opinie i analizy

Andrzej Radzikowski: Nigdy nie akceptowaliśmy formuły delegata związkowego zastępującego zakładową organizację związkową

Andrzej Radzikowski: - W miarę zbliżania się do końca prac Komisji Kodyfikacyjnej, pojawia się coraz więcej informacji o propozycjach nowych rozwiązań. Na razie są to propozycje podzespołów Komisji. Część z tych zapisów nie odpowiada naszym, OPZZ- towskim rekomendacjom, a część jest wręcz nie do przyjęcia. Dzisiejsza (13.02.) Gazeta Wyborcza informuje o pomysłach dotyczących funkcjonowania związków zawodowych w zakładach pracy i błędnie przypisuje im akceptację OPZZ.

przeczytaj

W mediach

"Małe związki na Powązki". Nowy kodeks pracy wyprowadza związki zawodowe z firm

Według projektu nowego kodeksu pracy związek zawodowy, który nie należy do dużej centrali związkowej - "Solidarności", OPZZ, lub FZZ - żeby być reprezentatywny, będzie musiał zrzeszać aż 30 proc. zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Do tej pory wystarczyło 10 proc. Mniejsze związki zostaną wystawione za bramę.

przeczytaj

Mobilność Polaków. Emigracja zagraniczna łatwiejsza niż krajowa?

Z badań "Work service" wynika, że niemal połowa Polaków chce dojeżdżać do pracy nie dalej niż 15 km, a co trzeci jest gotów przemierzać się do 50 km. Jesteśmy jednak skłonni wyjeżdżać za granicę i zmienić swoje życie. Co nas motywuje do zmiany adresu? Czy względy zawodowe są wystarczające? Jakie są skutki gospodarcze migracji wewnętrznych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki.

przeczytaj/posłuchaj