0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

IX Krajowy Zjazd Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

Plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego – 15.09.2016

Rada skoncentrowała się głównie na analizie projektu ustawy budżetowej na rok 2017. Krytyczni wobec niektórych jego założeń byli związkowcy. Ich zdaniem MF jest zbyt optymistyczne, jeśli chodzi o wzrost planowanych dochodów z CIT.

przeczytaj

Rząd wycofuje zmiany dotyczące WRDS

Na ostatnim posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, przewodniczący Piotr Duda poinformował, że rząd wycofał projekt zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

przeczytaj

OPZZ negatywnie o nowych progach dla funduszu socjalnego

14 września br. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja uzgodnieniowa projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Strona rządowa w ramach szeroko prowadzonych prac legislacyjnych dąży do złagodzenia wymogów prawa pracy wobec małych przedsiębiorców, zatrudniających nie więcej niż 50 pracowników. Jednym ze zgłoszonych przez projektodawcę pomysłów jest podniesienie z 20 do 50 pracowników progów, od których istniałby obowiązek tworzenia przez pracodawcę zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz ustalania regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania.

przeczytaj

NIEDOBRA ZMIANA W EDUKACJI

16 września Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza przedstawić założenia ustaw zmieniających ustrój szkolny i tym samym ujawnić rzeczywistą skalę zapowiedzianej reformy edukacji. Prezentacja tych założeń zakończy czas spekulacji, niepewności, nerwów i chaosu informacyjnego i pozwoli nam na podjęcie działań adekwatnych do skali zagrożeń, jakie niesie z sobą zapowiadana reforma. Wspólnie zatrzymajmy niedobrą zmianę w edukacji!

przeczytaj

Celnicy o emeryturach

15 września w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się pierwsze spotkanie organizacji związkowych służby celnej poświęcone zaopatrzeniu emerytalnemu celników. O postępach w pracy zespołu będziemy informować na bieżąco.

przeczytaj

Służby mundurowe stracą przywileje emerytalne? Związkowcy oburzeni, MSWiA dementuje

Wypłaty emerytur dla mundurowych dopiero po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. Rząd planuje poważne ograniczenie przywilejów emerytalnych służb mundurowych. Zaskoczone tymi doniesieniami są związki zawodowe służb mundurowych, które domagają się od rządu wyjaśnień, czy takie zmiany są planowane.

przeczytaj

Rozmowy w sprawie zwolnień w firmie Kopex

Rozmowy ostatniej szansy w Kopex Machinery. Zakłady Kopex Machinery w Zabrzu i Rybniku zatrudniają obecnie ok. 4 tysięcy pracowników. Pracę w zakładzie stracić może 250 osób.

przeczytaj

Ile osób otrzyma wyższe emerytury i renty?

Wysokość najniższej emerytury wzrośnie z 882 zł i 56 groszy do 1000 zł - zapowiedziała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Również w KRUS wprowadzona zostanie gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł. Wyższe emerytury to krok w dobrym kierunku, uważa Wiesława Taranowska z OPZZ. - Patrząc na te świadczenia netto, to są one zbliżone do minimum socjalnego, i nawet Komisja Europejska zwracała Polsce uwagę, że są one bardzo niskie – mówi Taranowska. - Uważamy, że powinny one zdążać do minimum socjalnego, ale jest to krok w dobrym kierunku – dodaje.

przeczytaj

Nowe prawo pracy. Jakich zmian w kodeksie trzeba oczekiwać?

Aktualne przepisy Kodeksu pracy nie przystają do obecnych czasów i należy je uprościć - to wiemy wszyscy. - Kodeks pracy jest archaicznym aktem. Choć był wielokrotnie nowelizowany i dostosowywany do obecnych realiów, to jednak zdarzało się, że częste wprowadzanie zmian jeszcze bardziej go skomplikowały – ocenia Paweł Galec, ekspert w wydziale prawno-interwencyjnym OPZZ. Jak mówi Galec, istotna jest kwestia uproszczenia i uporządkowania obecnych przepisów, które często są niejasne.

przeczytaj