0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Celnicy zapowiadają pikietę. Politycy PiS uspokajają: reforma przyniesie podwyżki

Celnicy zapowiadają, że w środę 8 czerwca o godz. 12:00 przed Parlamentem RP zorganizują pikietę. - Wierzymy, że planowane zmiany w Służbie Celnej nie doprowadzą do jej likwidacji, a praca celników zostanie doceniona - głosi ich stanowisko. Tymczasem politycy PiS zapewniają, że nie będzie redukcji zatrudnienia, a reformy poprawią warunki pracy.

przeczytaj

Sprawozdanie PIP za 2015 rok na Radzie Ochrony Pracy

7 czerwca 2016r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP poświęcone omówieniu Sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy za 2015r. Sprawozdanie przedstawił Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

przeczytaj

Emerytury pomostowe – identyfikacja problemów

7 czerwca 2016 r. na posiedzeniu zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. ubezpieczeń społecznych, zgodnie z harmonogramem prac zespołu, omówiono główne problemy związane ze stosowaniem ustawy o emeryturach pomostowych.

przeczytaj

"Wygaszenie emerytur pomostowych to błąd"

Wiesława Taranowska z OPZZ podkreśliła, że wygaśnięcie świadczeń nie zlikwiduje pracy w szkodliwych warunkach. - Pomostówki powinny być więc elementem ciągłym w systemieubezpieczeń społecznych - uważa wiceprzewodnicząca związku.

przeczytaj

"Dobra zmiana". 62 nauczycieli w Łodzi straci pracę


Reforma szkolnictwa cofająca sześciolatki do przedszkoli jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zbiera żniwo. Od września do pracy w szkołach podstawowych nie pójdzie 62 łódzkich nauczycieli. Pracę stracą wychowawcy klas I-III, których zatrudniono do pracy z sześcioletnimi pierwszoklasistami.

przeczytaj

Śląsk: będzie strajk w dąbrowskim szpitalu?

Ponad 97 proc. pracowników Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, którzy wzięli udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku. Referendum strajkowe przeprowadzone zostało w dniach 30 maja - 2 czerwca. Wyniki głosowania pokazały, że problemy, o których od wielu miesięcy mówią związki zawodowe, są rzeczywistymi problemami pracowników.

przeczytaj

Strajk pielęgniarek: W Centrum Zdrowia Dziecka wciąż bez porozumienia

W poniedziałek (6 czerwca) w Centrum Zdrowia Dziecka zostało wypracowane wstępne, wspólne porozumienie pielęgniarek i zarządu. Wszystko wskazywało na to, że zostanie podpisane we wtorek (7 czerwca). Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia.

przeczytaj