0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Powołano nowy trójstronny zespół ds. branży transportu drogowego

W siedzibie OPZZ, 24 stycznia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli branży transport OPZZ. Spotkanie poprowadził wiceprzewodniczący OPZZ Franciszek Bobrowski.

przeczytaj

Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem


Wraz z początkiem tego roku każdy kierowca, przekraczający granicę austriacką, musi posiadać komplet dokumentów, wskazanych w przepisach. Jednym z najważniejszych jest dokumentacja płacowa, potwierdzająca otrzymywanie przez kierowcę minimalnej kwoty, wynoszącej od 8,49 euro do 10,50 euro, w zależności od grupy, do której zostanie zaklasyfikowany kierowca, zgodnie z postanowieniami układu zbiorowego dla branży transportowej.

przeczytaj

Auchan zmusza pracowników do deklaracji o 500 plus. Pod groźbą zwolnienia

Początek roku przyniósł niemiłą niespodziankę pracownikom Auchan. Otrzymali do wypełnienia deklaracje o tym, czy pobierają świadczenie 500 plus i w jakiej wysokości. – Kazano nam je wypełnić pod groźbą zwolnienia z pracy – słyszymy od pracownika jednego z marketów Auchan w Bydgoszczy, który chce pozostać anonimowy, obawiając się o represje ze strony kierownictwa sklepu. W mieście tym zaświadczenie do wypełnienia dostało w sumie ok. 600 osób. Na razie podpisało je ok. 10–15 proc. załogi.

przeczytaj

Polski przemysł obronny - szansa na nowe otwarcie

Czy teraz można już powiedzieć o nowym otwarciu w polskiej zbrojeniówce? Czy wykorzystamy rodzimy potencjał produkcyjny do modernizacji armii? A wreszcie jakie są realne widoki na eksport w tej branży? - to tematy, o których będą dyskutować uczestnicy debaty „Armia, nowoczesność, rozwój. Przemysł obronny w polskiej gospodarce” w ramach Forum Zmieniamy Polski Przemysł, 6 lutego w Warszawie.

przeczytaj

CBA w PZL Świdnik. Chodzi o przetarg na śmigłowce

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w PZL Świdnik i PZL Mielec. CBA sprawdza przetarg na dostawę wielozadaniowych śmigłowców dla armii. Obie firmy w tym postępowaniu przegrały.

przeczytaj

PIP: Pracownicy m.in. z Ukrainy nie muszą płacić za wystąpienie o zezwolenie na pracę

Pracodawcy nie wolno pobierać od cudzoziemców żadnych opłat za wystąpienie o zezwolenie na pracę bądź wystawienie oświadczenia - przypomina PIP i podkreśla, że cudzoziemcy zatrudnieni w Polsce mają identyczne prawa i obowiązki pracownicze jak polscy pracownicy i nie mogą być gorzej traktowani.

przeczytaj

Komisja europarlamentu poparła ratyfikację CETA. Głosowanie w lutym

- Zatwierdzenie CETA to znaczący krok do przodu. W obliczu rosnącego protekcjonizmu i populizmu, Parlament Europejski pokazał, że jest w stanie działać w imieniu obywateli europejskich - oświadczył po głosowaniach sprawozdawca raportu w tej sprawie, łotewski europoseł Europejskiej Partii Ludowej Artis Pabriks. - To rozczarowujące, że większość posłów uznała za stosowne pchnięcie do przodu CETA, bez odpowiedniego czasu na skontrolowanie porozumienia przez parlament - ubolewała wiceprzewodnicząca Zielonych w PE, fińska deputowana Heidi Hautala.

przeczytaj