0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W PGG będą karty zamiast kartek

Od 1 maja br. posiłki profilaktyczne tzw. flapsy w Polskiej Grupie Górniczej nie będą wydawane już w formie kartek (bonów), a karty płatniczej. Ich wartość za dniówkę przepracowaną wynosi 18,90 zł. Wreszcie pracownicy, zamiast kupować papierowymi kartkami/bonami, będą płacić elektroniczną kartą. Partnerem PGG w tym projekcie jest PKO Bank Polski SA.

przeczytaj

Opinie i analizy

Wciąż szybki wzrost cen żywności

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane o inflacji w marcu bieżącego roku. Zgodnie z nimi ceny towarów i usług konsumpcyjnych w stosunku do lutego 2018 roku spadły o 0,1%, a w porównaniu z marcem ubiegłego roku wzrosły o 1,3%. W lutym roczna inflacja wynosiła 1,4%.

przeczytaj

W mediach

1022 poprawek do ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Resort finansów deklaruje, że wprowadzi zapis gwarantujący, że gromadzone środki pozostaną prywatne. Bogdan Grzybowski - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej OPZZ, powiedział IAR, że jest deklaracja ministerstwa finansów, że taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy.

przeczytaj

Gdańsk. Gorąca dyskusja kierowców miejskich autobusów z prezesem spółki GAiT

- Od soboty 14 kwietnia bez konsultacji z załogą wydłużono nam służbę do 12 godzin. Wszystko przez to, że brakuje kierowców, a ciągłość przewozów musi zostać zachowana. Wprowadzono system pracy dwu zamiast trzyzmianowego jak było dotychczas, co spowodowało że np. zaczynaliśmy pracę o godz. 3 w nocy i jeździliśmy do późnych godzin popołudniowych, stwarzając z przemęczenia zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego i pasażerów - mówił Paweł Szymanowski, jeden z około 50 kierowców którzy przyszli na protest.

przeczytaj

Polacy wyzyskiwani w Wielkiej Brytanii. Szokujące statystyki

Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący pierwszy rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi. Polacy są drugą najczęściej zgłaszaną narodowością, po Rumunach.

przeczytaj