0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

II Konferencja Sprawozdawcza IX Kadencji

Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Arcelor Mittal Dąbrowa Górnicza

IX Krajowy Zjazd Federacji ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

W dniach 15 – 17 września br. w Warszawie miał miejsce IX Krajowy Zjazd Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. Członkowie delegaci Zjazdu wybrali nowe władze organizacji na kadencję 2016-2020.

przeczytaj

Nowa szkoła ma tworzyć "prawdziwych Polaków" [OPINIA]

W zeszłym tygodniu minister edukacji, pani Anna Zalewska przedstawiła więcej konkretów dawno zapowiadanej reformy edukacji. Po pierwsze, jak od dawna wiadomo PiS chce zlikwidować gimnazja. Edukacja w Polsce ma powrócić do kształtu znanego z czasów PRLu – 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie ogólniaki i 5-letnie technika.

przeczytaj

Mamy za niskie pensje

Polacy to jeden z najciężej pracujących narodów w Unii Europejskiej. W ciągu roku przepracowujemy prawie 2 tys. godzin, co plasuje nas w awangardzie UE. Jeśli chodzi o ewentualną rezygnację z pracy beneficjentów 500 plus, to nie jest to żadne lenistwo, ale zwykła kalkulacja ekonomiczna.

przeczytaj

Rewolucja w pensjach górników Polskiej Grupy Górniczej

Ruszyły negocjacje układu zbiorowego w największej spółce węglowej. Zarząd i związki zawodowe spotkały się w tej sprawie dopiero dwa razy, więc nie wiadomo, jaki będzie ostateczny kształt dokumentu, który ma wejść w życie 1 stycznia 2018 r. Według projektu układu zbiorowego Polskiej Grupy Górniczej deputat węglowy ma być mniejszy, a czternastka wypłacana tylko wtedy, gdy firma odnotuje zysk.

przeczytaj

Piotr Duda na Jasnej Górze o ograniczeniu handlu w niedzielę

Niedziela powinna być dla Boga i rodziny – mówił w niedzielę (18.09) na Jasnej Górze, podczas 34. Pielgrzymki Ludzi Pracy, przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Przypomniał, że związek walczy o ograniczenie handlu w niedziele.

przeczytaj

Co z tą niedzielą?

Pozostałe centrale związkowe nie są gorącymi zwolennikami rozwiązań proponowanych przez Solidarność. Przedstawiciele OPZZ w większości odnoszą się do projektu z ostrożnym krytycyzmem. Krytykują zakaz handlu w niedzielę, w zamian postulując, aby w tym dniu pracownicy otrzymywali wyższe wynagrodzenia godzinowe, wynoszące minimum 2,5 płacy minimalnej. To rozwiązanie popierają organizacje pracodawców, postulując jednak jedynie półtorakrotność pensji minimalnej.

przeczytaj