0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj posiedzenia Rad OPZZ województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego

OPZZ wspiera Służbę Celną

OPZZ wspiera działania naszej organizacji członkowskiej tj. Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP, aby w projekcie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej jednoznacznie uregulować zagadnienie statusu prawnego funkcjonariuszy celnych oraz ich uposażeń.

przeczytaj

Brak kontroli na wschodniej granicy? Celnicy zaostrzają akcję protestacyjną

Na wschodniej granicy brakuje celników – czasem szlaban na przejściu zostaje podniesiony, a czekające auta wjeżdżają do Polski bez żadnej kontroli. Tak wygląda rzeczywistość według związkowców ze służby celnej. Kolejny dzień prowadzą oni akcję protestacyjną. Ministerstwo finansów problemu nie widzi.

przeczytaj/zobacz

Celnicy zawiadamiają prokuraturę. Obwiniają kierownictwo o nielegalne próby opanowania protestu

W zawiadomieniu wskazali, że może dochodzić do łamania przepisów i zagrożenia bezpieczeństwa kraju ze strony kierownictwa służby celnej. Zdaniem związkowców, celowo pomijane jest zarządzanie szefa służby celnej o wzmożonych kontrolach w związku ze szczytem NATO i ŚDM a zamiast tego wiele transportów wjeżdża do Polski bez kontroli

przeczytaj/zobacz

340 776 podpisów pod inicjatywą!

Tyle podpisów pod obywatelską inicjatywą, gwarantującą wypłatę nauczycielskich wynagrodzeń z budżetu państwa, 20 czerwca złożył w Sejmie Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Nauczyciele, wynagrodzenia, ZNP: Państwo powinno finansować wynagrodzenia nauczycieli

ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa. całość środków na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i przedszkolach pochodzić ma z dotacji celowej budżetu państwa. Jednocześnie, inaczej niż w jest w przypadku subwencji, samorządy nie mogłyby przekazanych im środków wydać na inny cel niż płace nauczycieli.

przeczytaj

Tajemniczy wykaz stanowisk

W najbliższych dniach do pracowników resortu obrony narodowej powinny trafić kwoty wynikające z podwyższenia płac od 1 stycznia 2016 r. MON przedstawi pracodawcom w formie pisemnej wykaz „stanowisk specjalistycznych, kluczowych dla Sił Zbrojnych RP i funkcjonowania jednostek organizacyjnych". Wykaz ten jest ważny, gdyż dla zawartych w nim stanowisk zostanie naliczona wyższa kwota podwyżki.

przeczytaj

Wiek emerytalny a staż pracy: Rząd bliżej pracodawców niż związkowców

W prezydenckim projekcie minimalny staż do uprawnień emerytalnych wynosi w przypadku mężczyzn - 25 lat, a dla kobiet – 20 lat. Rząd z kolei chce go podnieść o 15 lat. Propozycję negatywnie oceniają związkowcy, według których działania rządu ograniczą prawo do emerytury. Natomiast pracodawcy popierają zwiększenie stażu ubezpieczeniowego. Ich zdaniem mogłoby to złagodzić skutki obniżenia wieku emerytalnego.

przeczytaj

Zwolnieni, bo założyli związek zawodowy? Strajk w ulubionej knajpie wegańskiej lewicy

Najpierw zwolnienie pracowników, potem strajk i okupacja lokalu. Teraz trudne negocjacje. Od rana trwa zamieszanie w Krowarzywa, znanej wegańskiej burgerowni w Warszawie. Sprawa podzieliła także internautów.

przeczytaj