0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Eksperci rozpatrują propozycje Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

W siedzibie OPZZ odbyło się kolejne posiedzenie zespołu eksperckiego, którego zadaniem jest konsultowanie i opiniowanie propozycji rozwiązań prawnych, rozpatrywanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. Na spotkaniu szczegółowo omówiono treść jednego z działów projektowanego zbiorowego kodeksu pracy, dotyczącego partnerów społecznych.

przeczytaj

W środę technicy farmaceutyczni wyjdą na ulice

- Powodem protestu jest brak możliwości porozumienia z organami władzy. Wprowadzana jest bardzo poważna zmiana, która de facto spowoduje odsunięcie techników farmaceutycznych od wykonywania najważniejszych czynności w aptekach - wyjaśnia Paweł Klimczak, prezes zarządu Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

przeczytaj

ZMP krytykuje zmiany w oświacie

- Nie akceptujemy propozycji resortu, która ogranicza się tylko do zmian zasad podziału części oświatowej subwencji ogólnej, bez jej zdecydowanego zwiększenia. Uważamy, bowiem że nakłady na edukację z budżetu państwa są w Polsce zbyt niskie - czytamy w kolejnym krytycznym stanowisku Związku Miast Polskich, które odnosi się do zmian w oświacie.

przeczytaj

Puk, puk, kontrola chorobowa. Pracodawcy wynajmują firmy do kontroli pracowników na L4

- To jakiś nowy trend. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby pracowników na zlecenie pracodawcy kontrolowała firma zewnętrzna. Nieuczciwych pracowników trzeba sprawdzać, ale zwykle robi to albo dział kadr, albo inny pracownik – mówi Renata Górna z OPZZ. - Jeśli pracodawca ma problem z absencją swoich podwładnych, powinien się zastanowić nad przyczynami: warunkami pracy, przepisami bhp, a nie wynajmowaniem zewnętrznej firmy do kontroli pracowników - uważa Renata Górna.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego. Czekają nas głodowe emerytury?

Jak podkreślił Piotr Szumlewicz z OPZZ - polskie zmiany w systemie emerytalnym są postawione na głowie. - Teraz obniża się wiek emerytalny i dopiero po tych zmianach mówi się, że będą strasznie niskie emerytury i zachęca się ludzi do pracy – zauważył. Dodał, że kluczowym problemem jest m.in. bardzo duża ilość umów nieoskładkowanych. - Coraz więcej ludzi nie płaci składek, przez co czekają ich głodowe emerytury.

przeczytaj

Wyrzuceni niewolnicy

Trzy związki zawodowe Warszawskiej Opery Kameralnej piszą w oświadczeniu - Działania Dyrekcji świadczą o tym, że p. o. dyrektor, nie radząc sobie z organizacją pracy WOK, chce – poprzez dramatyczną sytuację, w jaką sama nas wpędziła – udawać przed opinią publiczną, że nic się nie stało i wszystko jest w porządku. Takiej pozorowanej grze mają służyć proponowane nam umowy śmieciowe, poprzez które dyrekcja próbuje pozbawić nas godności pracownika i artysty.

przeczytaj

Prawie połowa miejsc pracy w Szkocji zagrożona automatyzacją do 2030 roku

Niestety to właśnie nisko wykwalifikowani pracownicy są najbardziej zagrożeni automatyzacją. Zdaniem dyrektora The Institute for Public Policy Research Scotland, Russella Gunsona, Szkocja potrzebuje pilnie rozpocząć prace nad lepszym systemem szkoleń dla ludzi, którzy nie są już na początku swojego życia zawodowego i dla których niezbędne może być przebranżowienie, co wiąże się z pozyskaniem zupełnie nowych umiejętności. Tylko wtedy będą gotowi do funkcjonowania na rynku pracy w 2030 roku.

przeczytaj