0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydium OPZZ

17 maja br. odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Przewodniczący Jan Guz omówił zadania zrealizowane przez kierownictwo centrali od ostatniego posiedzenia prezydium (20 kwietnia br.).

przeczytaj

ZNP: Komunikat z rozmów w resorcie pracy

17 maja odbyło się z inicjatywy ZNP spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie pracowników pedagogicznych zatrudnionych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych.

przeczytaj

Mazowiecka Debata Oświatowa

17 maja, w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyła się Mazowiecka Debata Oświatowa. Spotkanie poświęcone było aktualnym problemom środowiska oświatowego i samorządowego.

przeczytaj

Pół roku rządu Szydło. Wielkie ambicje, mierne wyniki

PiS szedł po władzę z obietnicami korekty kursu poprzedniego rządu w bardziej prosocjalną stronę. W zeszłym tygodniu Sejm przegłosował przygotowaną przez ministerstwo rodziny i pracy nowelizację kodeksu pracy, cywilizującą trochę stosunki pracy w Polsce. Zapowiedzi wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej będziemy oceniać wtedy, gdy staną się one faktycznie prawem. Ciągle nie ruszyła sprawa wykonania wyroku TK z czerwca zeszłego roku, nakazująca przygotowanie przepisów umożliwiających zrzeszanie się w związki zawodowe osobom wykonującym pracę w oparciu o umowy cywilno-prawne.

przeczytaj

Pracownicy jednak bez ochrony: Agencje łamią zasady tymczasowego zatrudniania

Obecne przepisy nie chronią pracowników tymczasowych przed nadużyciami ze strony agencji zatrudnienia i pracodawców użytkowników. Odpowiednio 72 i 73 proc. tych ostatnich narusza ustawę określającą zasady takiego zatrudnienia. To główna konkluzja raportu Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącego egzekwowania przepisów wobec pracowników tymczasowych w latach 2013–2015.

przeczytaj

NETIA: Informacja o rozpoczęciu sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników spółki zależnej od Emitenta (ESPI)

Spór zbiorowy jest konsekwencją nieuwzględnienia przez Zarząd TK Telekom podnoszonych przez przedstawicieli związków zawodowych żądań, które obejmują: zwiększenie 1 kwietnia 2016 r. wynagrodzenia zasadniczego pracowników TK Telekom o 150 (słownie: sto pięćdziesiąt) zł przypadających na każdego pracownika oraz całkowite zatrzymanie procesu redukcji zatrudnienia prowadzonego w TK Telekom.

przeczytaj

Francja. Hollande: nie wycofam się z reformy prawa pracy


Paryż: Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył we wtorek, że nie wycofa się z kontrowersyjnej reformy prawa pracy. W kilku miastach zorganizowano manifestacje; w Paryżu doszło do starć protestujących ze służbami bezpieczeństwa. W całym kraju zatrzymano 87 osób.

przeczytaj