0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzień Skarbowości

Rafalska: Większa wydajność pracy i dobre dane makroekonomiczne skłaniają do wyższej płacy minimalnej

Elżbieta Rafalska : - Liczę, że dane makroekonomiczne przekonają rząd do wyższej podwyżki minimalnej płacy. 2100 zł to racjonalna i wyważona propozycja. Zdaniem związków zawodowych skoro sytuacja gospodarcza jest tak dobra, to podwyżka płacowego minimum powinna być znacząco wyższa. NSZZ „Solidarność” proponuje kwotę 2160 zł, a OPZZ i FZZ – 2220.

przeczytaj

2100 zł - nowa propozycja płacy minimalnej! Czy lepsza?

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przekazała Radzie Dialogu Społecznego nową propozycję wysokości płacy minimalnej w 2018 r. - 2100 zł brutto. Czy nowa propozycja Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom? Czekamy na Wasze opinie.

przeczytaj

Trójstronny Zespół ds. Przemysłu Stoczniowego

27 lipca odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego. Poruszono ważną kwestię standardów i form zatrudnienia w poszczególnych firmach stoczniowych. W firmach prywatnych skupionych w Forum Okrętowym na ok. 3000 zatrudnionych, 2840 to pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, pozostali to inne formy zatrudnienia. W firmach państwowych, lub z udziałem skarbu państwa to różnie się układa, np. Crist ma 2670 zatrudnionych, 320 na umowę o pracę, reszta umowy cywilno-prawne.

przeczytaj

MF szykuje zwolnienia podatkowe dla lekarzy i pielęgniarek

Resort finansów zakłada zlikwidowanie opodatkowania nieodpłatnych szkoleń dla pielęgniarek i lekarzy z opieki paliatywnej lub hospicyjnej. Tymczasem Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wnosi o zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń z tytułu uczestnictwa członków samorządu lekarskiego w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych przez samorząd lekarski w ramach realizacji ustawowego obowiązku doskonalenia zawodowego, bez względu na tematykę szkolenia.

przeczytaj

Budżetówka poczuła zapach pieniędzy. Wszyscy domagają się podwyżek

Po pierwszej połowie 2017 r. nasz budżet ma 5,9 mld zł nadwyżki. To efekt działań podjętych przez resort wicepremiera Mateusza Morawieckiego związanych m.in. z uszczelnieniem systemu poboru VAT. Dobre informacje gospodarcze zaktywizowały związki zawodowe w żądaniach płacowych. Jak podkreślają, zamrożenie wzrostu kwoty bazowej wynagrodzeń dla budżetówki trwa już 8 lat i czas najwyższy to zmienić.

przeczytaj

Ile Polacy zarabiają w Unii?

Średnio polscy emigranci zarabiali w 2016 roku w Unii Europejskiej 6700 zł miesięcznie brutto, czyli o 315 zł mniej niż rok wcześniej. Najwięcej zarabiają w Niemczech i w Austrii . Średnie zarobki w Niemczech wynoszą ok. 11 tys. zł, gdy w Wielkiej Brytanii - ok. 6,7 tys. zł. Najwięcej Polacy zarabiają w Austrii - ponad 12 tys. zł miesięcznie.

przeczytaj

Paweł Sołtys wraca do Polskiego Radia

Dziennikarz gospodarczy Paweł Sołtys na mocy ugody wraca do pracy w Polskim Radiu. Sołtys został zwolniony dyscyplinarnie z Polskiego Radia pod koniec listopada ub.r. z uwagi na działania, jakie podjął jako przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Związek wyraził wtedy dezaprobatę po przeniesieniu dwóch serwisantek Trójki do IAR-u oraz zwolnieniu dziennikarza Damiana Kwieka.

przeczytaj