0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza
od 1 września 2017 roku?

W i ę c e j n a : www.referendum-szkolne.pl

Prezydium OPZZ jednogłośnie przyjmuje apel w sprawie referendum

Prezydium OPZZ: - Związek Nauczycielstwa Polskiego zainicjował obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z w sprawie reformy systemu oświaty. Prezydium OPZZ popiera tę inicjatywę i zwraca się do Koleżanek i Kolegów zrzeszonych w organizacjach członkowskich naszej Konfederacji o czynne włączenie się w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.

przeczytaj

Prezydium OPZZ

31 stycznia obradowało Prezydium OPZZ. Głównym punktem posiedzenia była debata o sytuacji w oświacie w kontekście planowanych zmian w strukturze szkół. Prezydium wystosowało apel o udział w zbieraniu podpisów na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty.

przeczytaj

Referendum szkolne

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku? Więcej na: www.referendum-szkolne.pl 31 stycznia 2017 r. został powołany piętnastoosobowy Komitet referendalny.

przeczytaj

Referendum szkolne: ZNP zbiera już podpisy. Pytanie: czy jesteś przeciw wprowadzeniu reformy oświaty

Wtorek w województwie śląskim upłynął pod znakiem edukacji. W Sosnowcu oficjalnie rozpoczęto zbieranie podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum oświatowe. W Bielsku-Białej gościła natomiast Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, czyli główna sprawczyni edukacyjnego zamieszania i przeciwniczka przeprowadzenia referendum oświatowego wśród obywateli.

przeczytaj

Czy konieczna będzie rewizja PKB?

Na wniosek przewodniczącego OPZZ Jana Guza Rada Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego omówiła w poniedziałek 30 stycznia br. temat rewizji wzrostu produktu krajowego brutto (PKB) w związku z wypowiedzią wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, który zasugerował konieczność zrewidowania danych GUS w zakresie wartości i dynamiki PKB za lata 2014-2015.

przeczytaj

Wrze w terminalu drobnicowym w Gdyni. Pracownicy narzekają na zwolnienia i złe warunki pracy

Maria Skraburska, przewodnicząca zarządu międzyzakładowego Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w gdyńskim porcie, zatrudniona w terminalu od niemal 40 lat, skierowała właśnie list otwarty do kierownictwa firmy, w którym padły bardzo ostre słowa. Jej zdaniem problemy rozpoczęły się dwa lata temu, kiedy Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia został sprywatyzowany i sprzedany spółce OT Logistics oraz zmienił nazwę na OT Port Gdynia.

przeczytaj

W urzędzie powstały dwa związki zawodowe. Będą ze sobą rywalizować?

- Nasz związek powstał jako pierwszy - informuje Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiego oddziału Solidarności. - To była inicjatywa oddolna pracowników. Zamierzamy skutecznie walczyć o ich prawa dodaje Kimso. Przewodniczącą Solidarności w urzędzie marszałkowskim została Beata Cierniewska. Przewodniczącym drugiego związku zawodowego, Pracowników Samorządowych Urzędu Marszałkowskiego została szefowa Beaty Cierniewskiej - Iwona Dyszkiewicz, która jest dyrektorem wydziału. - Druga organizacja to "żółty związek". Tak nazywamy związki założone z inicjatywy pracodawcy - ocenia Kimso.


przeczytaj

Konflikt o Teatr Polski we Wrocławiu przeniósł się do Warszawy. Pikieta przed siedzibą PSL

Kilkadziesiąt osób pikietowało we wtorek pod siedzibą PSL przy Pięknej, domagając się wycofania poparcia partii dla Cezarego Morawskiego, dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Manifestujący skandowali: „Nie oddamy wam kultury!” i „Stop represjom za związki zawodowe!” - bo Morawski zwolnił m.in. związkowców pozostających z nim w sporze zbiorowym.

przeczytaj

„Górnicze sprawy” – europejski projekt dla młodych związkowców

31 stycznia, w siedzibie OPZZ odbyło się kolejne spotkanie grupy sterującej europejskiego projektu pn. Górnicze sprawy. Górnicy na rzecz modernizacji związków zawodowych. Obecny na spotkaniu przewodniczący OPZZ, Jan Guz podkreślił kluczowa rolę związków górniczych w kształtowaniu opinii społecznej o organizacjach pracowniczych. Siła związków nie polega tylko na prawie do strajku. To także umiejętność cierpliwych, merytorycznych i skutecznych negocjacji prowadzonych przez zaangażowanych i dobrze wyedukowanych działaczy.

przeczytaj

Czy rzecznik Tauronu Maciej Wąsowicz wystawia faktury spółkom węglowym

Maciej Wąsowicz to były dziennikarz TVP Info, aktualnie rzecznik prasowy Tauronu. Po wczorajszej publikacji „Dziennika Gazety Prawnej” pojawiło się sporo niejasności wokół pełnionej przez niego roli: spółkom węglowym wystawił wysokie faktury za obsługę medialną, a jako dziennikarz TVP był udziałowcem i wiceprezesem dwóch spółek zajmujących się sprzedażą węgla m.in. z Tauronu Wydobycie, czyli spółki-córki firmy, w której teraz pracuje. W rozmowie „Dziennikiem Zachodnim” odnosi się do przedstawionych zarzutów.

przeczytaj

W Austrii 550 tys. podpisów przeciw umowom CETA i TTIP

Sygnatariusze dokumentu domagają się uchwalenia ustawy zakazującej "podpisania, przyjęcia lub zawarcia" tych transatlantyckich umów handlowych. Zgodnie z austriackim prawem, jeśli liczba sygnatariuszy petycji przekroczy 100 tys., dokument musi być przedmiotem debaty parlamentarnej. Dokument sprzeciwiający się umowom CETA i TTIP podpisało 562 552 obywateli, czyli 8,9 proc. elektoratu.

przeczytaj