0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Kielce: posiedzenie Rady OPZZ województwa świętokrzyskiego;

Warszawa: posiedzenie Rady Rynku Pracy

Oświadczenie kierownictwa OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uważa za skandaliczne postawienie przed komisją dyscyplinarną nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu.

przeczytaj

Pismo do Prezesa KGHM Polska Miedź S. A.

ZZPPM: - Zasada strusia chowającego głowę w piasek nigdy nie jest dobrym sposobem na rozwiązywanie nabrzmiewających problemów. Dlatego uważamy iż ostatnio stosowana przez Zarząd KGHM polityka unikania pod byle pozorem spotkań i rozmów na tematy istotne dla wielu tysięcy pracowników Polskiej Miedzi, na dłuższą metę jest nie do zaakceptowania.

przeczytaj

Zamieszki przed siedzibą Katowickiego Holdingu Węglowego. Osiem osób zatrzymanych

Przed siedzibą Katowickiego Holdingu Węglowego w Katowicach doszło do zamieszek. Kilkudziesięciu górników usiłowało wtargnąć do budynku. Podczas spotkania zarządu KHW i związkowców przed siedzibą holdingu zaczęli się gromadzić górnicy, żądając wypłaty drugiej części „czternastek”. Wzburzeni demonstranci usiłowali wedrzeć się do siedziby KHW. Policjanci mieli użyć gazu łzawiącego.

przeczytaj

W kopalni Bełchatów chcą podwyżki zarobków

Związki zawodowe z bełchatowskiej kopalni nie podpisały porozumienia płacowego na bieżący rok, jakie zaproponowała im dyrekcja. - Nie po to podpisaliśmy porozumienia, kończące spory zbiorowe, by rezygnować z wyrównywania płac do elektrowni - napisali związkowcy w komunikacie.

przeczytaj

"Solidarność" straszy ZNP: Za udział w nauczycielskim proteście będą kary

Nauczycielska "Solidarność" rozsyła do szkół pisma, w których planowany przez ZNP strajk przeciw pisowskiej reformie edukacji nazywa nielegalnym. Ostrzega przed konsekwencjami dyscyplinarnymi. Sławomir Broniarz, szef ZNP: - Niebywałe. Związek zawodowy odmawia prawa do protestowania!

przeczytaj

Strajk ukraińskich pracowników na warszawskiej budowie

Wałerij z Zaporoża wraz z żoną przyjechał do Polski na początku stycznia. Wysiadając z autobusu, był przekonany, że wkrótce rozpoczną pracę w hotelu i szybko ułożą sobie życie w Polsce. Nie sądził się, że zamiast tego już po kilkunastu dniach dołączy do strajku pracowników. Strajk, o którym mowa, toczy się na budowie przy ulicy Bobrowieckiej 10 w Warszawie.

przeczytaj

Choroby zawodowe – przedmiotem obrad Rady Ochrony Pracy

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy poświęcono omówieniu zagadnienia chorób zawodowych i chorób związanych z pracą, analizie i skali ich występowania. Dokonano przeglądu obowiązujących rozwiązań prawnych i przedyskutowano propozycje zmian. Dyskusję poprzedziły głosowania nad zmianami personalnymi w inspekcji pracy.

przeczytaj

Lista 75 + monitorowana przez stronę społeczną

W tym tygodniu odbyło się posiedzenie Podzespołu ds. polityki lekowej działającego w ramach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, zwołane na wniosek OPZZ przy poparciu pozostałych przedstawicieli strony społecznej. Przedmiotem posiedzenia była po raz kolejny dyskusja nad listą ,,leków 75+".

przeczytaj

Sklepy zamknięte w niedziele? „Nie we wszystkie”

Jestem za ograniczeniem handlu w niedziele, ale częściowo, nie we wszystkie niedziele i bez kary za jego łamanie. Chcemy wypracować naprawdę mądre rozwiązanie. Nie chcielibyśmy wprowadzać ograniczenia handlu we wszystkie absolutnie niedziele, więc jesteśmy skłonni poprzeć naprzemienny zakaz, czyli np. co drugą niedzielę – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

przeczytaj