0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Państwowa Inspekcja Pracy odpowiada na wnioski OPZZ

Corocznie, Rada OPZZ ocenia współpracę z organami Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sprawozdanie z działalności PIP w roku poprzednim, kierując wnioski i rekomendacje w obszarze ochrony pracy. Państwowa Inspekcja Pracy przekazała do OPZZ informację na temat sposobu realizacji przez Państwową Inspekcję Pracy naszych postulatów.

przeczytaj

Groszowe podwyżki dodatków do emerytur

Jest cień szansy, że zostaną zmienione zasady waloryzacji. - W połowie roku problemem zajmie się Zespół Ubezpieczeń przy Radzie Dialogu Społecznego. Strona związkowa nie zmienia zdania: trzeba zacząć od podniesienia minimalnej emerytury do wysokości minimum socjalnego. Dziś wynosi ono 1068 zł, a minimalna emerytura - 882 zł - mówi wiceprzewodnicząca OPZZWiesława Taranowska.

przeczytaj

Waloryzacja emerytur i rent w 2016 roku. Minister Elżbieta Rafalska tłumaczy, dlaczego podwyżki są tak niewielkie

Elżbieta Rafalska odniosła się do propozycji OPZZ, podniesienia emerytury minimalnej do poziomu minimum socjalnego

.

posłuchaj

Szykuje się pierwsze starcie z rządem. Związkowcy walczą o pomostówki

– Rząd musi się liczyć z tym, że jeśli nie poprze naszej propozycji zniesienia wygaszania emerytur pomostowych, to za kilka lat będzie co prawda spadać liczba takich świadczeń, ale wzrośnie liczba osób pobierających renty z powodu chorób zawodowych. A te są dużo wyższe niż emerytury pomostowe, bowiem są ustalane na starych, korzystniejszych zasadach – mówiWiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

KW: jest nowy prezes, będzie nowe otwarcie?

Negocjacje związkowców z zarządem Kompanii Węglowej, na czele którego stoi nowy prezes Tomasz Rogala, mogą oznaczać nowe otwarcie. Mogą, ale nie muszą. W piątek czwartego marca ma dojść do spotkania zarządu Kompanii Węglowej z przedstawicielami kompanijnych związków. Będzie to pierwsze spotkanie nowego szefa KW Tomasza Rogali ze związkowcami. Czego należy oczekiwać po tym spotkaniu?

przeczytaj

1,6 mln Polaków zalicza się do biednych pracujących

Biedni pracujący zarabiają tyle, że ledwo starcza na podstawowe potrzeby, a praca zajmuje im zbyt dużo czasu, by podnieść kwalifikacje i dostać podwyżkę. Eurostat podaje, że takich osób jest w Polsce przynajmniej 1,6 mln. Oznacza to, że w gronie tym jest co dziesiąty zatrudniony.

przeczytaj