0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Aktualności

Dziś rozmowy ostatniej szansy w sprawie LOT. Porozumienie albo strajk?

Sytuacja w PLL LOT S.A. i próba przywrócenia sprawnego funkcjonowania Spółki w oparciu o zasadę pokoju społecznego będzie jedynym punktem porządku obrad Zespołu Problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy. Posiedzenie odbędzie się w dn. 17 września 2018 r. o godz. 11:30 w siedzibie Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” (sala A) przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie. Przeczytaj.

22 września - Wielka Manifestacja OPZZ!!
Pobierz ulotki

Czarny protest w ZUS
11 września br. obradowało Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. W pierwszej części spotkania omówiono 14 września 2018 roku odbył się „czarny piątek” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związkowców i pracowników, którzy nie mogą wziąć udziału w manifestacji w dniu 22.09.2018 r. oraz na znak rosnącego niezadowolenia z niskich wynagrodzeń. Przeczytaj.


Dyrektor miejskiego szpitala w Częstochowie z certyfikatem "Pracodawca przychylny i przyjazny pracownikom..."
Pozostałych pracodawców zachęcamy do bardziej wyrazistego dialogu ze związkami zawodowymi w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szanowania praw pracowników - mówiTomasz Blukacz, przewodniczący MZZPAP w Częstochowie. Przeczytaj.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Energetyki Płockiej ma już 35 lat
W dniu 8 września 2018 roku pod hasłem „ Być zwyciężonym i nie ulec – to jest zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska” (Marszałek Józef Piłsudski) w Centrum Konferencyjnym nad Wisłą odbyły się uroczyste obchody 35 – lecia Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Energetyki Płockiej połączone z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaj.

Europejscy związkowcy o wyzwaniach BHP
W dniach 11 – 12 września br. w Atenach odbyło się seminarium strategiczne zorganizowane przez ETUI dla Grupy Pracowników będących członkami Komitetu Doradczego do Spraw Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Negatywna opinia OPZZ o wstępnym projekcie ustawy budżetowej na rok 2019
OPZZ w dniu 13 września br. przedłożyło Przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego oraz Minister Finansów negatywną opinię w sprawie wstępnego projektu ustawy budżetowej na rok 2019.Przeczytaj.

V Forum Współpracy ZUS
W 2016 roku ZUS utworzył platformę wymiany opinii, pomysłów i inicjatyw na temat problemów rynku pracy i ubezpieczeń społecznych – Forum Współpracy. Na każdym spotkaniu omawiany jest jeden wiodący problem. Dotychczas omawiane były m.in. problemy outsourcingu pracowniczego, ujednolicenie i uproszczenie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym, koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego oraz kwestie emerytury obywatelskiej. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

OPZZ: Ustalenia rządu ws. wysokości minimalnego wynagrodzenia to zła decyzja

OPZZ podkreśliło w komunikacie na stronie internetowej, że negatywnie ocenia decyzję rządu. "Wzrost płacy minimalnej od 1 stycznia 2019 roku o 7,1 proc. do poziomu 2250 zł brutto (tj. 1634 zł netto) i minimalnej stawki godzinowej za pracę do poziomu 14,70 zł nie jest odpowiedzią na postulat OPZZ, aby minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku zwiększyło się do co najmniej 2383 zł brutto (1727 zł netto) i 15,50 zł za godzinę pracy. To zła decyzja, która stoi w sprzeczności z rządową Strategią na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i utrudni jej realizację". Przeczytaj.

Płaca minimalna w 2019 r. w górę. Zadowolenia nie widać ani wśród związków, ani pracodawców

Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie wysokości płacy minimalnej oraz stawki godzinowej. - Nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Praca w Polsce wciąż nie będzie chroniła przed biedą - komentuje Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Oznacza to, że zapowiadany przez nich protest jest nadal aktualny. Przeczytaj.

OPZZ: Trwa brutalny mobbing wobec pracowników PLL LOT

Apelujemy do premiera polskiego rządu: proszę ratować Polskie Linie Lotnicze LOT przed ich zarządem! PLL LOT zmierza ku katastrofie, a władza wciąż nie podejmuje żadnych działań naprawczych. Nasza Rada stanowczo domaga się interwencji i podkreśla, że odpowiedzialność za nielegalne i niebezpieczne działania firmy ponosi rząd - pisze w oświadczeniu Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ. Przeczytaj.