0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oświadczenie Kierownictwa OPZZ w sprawie zwiększenia w 2017 roku wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od wielu lat domaga się pełnego odmrożenia podstawy naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla wszystkich grup zawodowych. O sprawie tej przypominaliśmy wielokrotnie stronie rządowej podczas prac Rady Dialogu Społecznego nad projektem budżetu państwa oraz w trakcie bezpośrednich rozmów z ministrem finansów.

przeczytaj

Związki zawodowe o zwiększeniu odpisu na zakładowy fundusz socjalny

Związki zawodowe wypowiedziały się o zwiększeniu odpisu na zakładowy fundusz socjalny. OPZZ krytykuje zbyt mały zakres zmian, NSZZ "Solidarność" uważa, że to krok w dobrą stronę.

przeczytaj

PISA 2015

Gratulujemy uczniom i nauczycielom takich osiągnięć: Polska powyżej średniej OECD! Nadal jesteśmy liderami: plasujemy się bardzo wysoko na świecie! Polska wciąż utrzymuje się w czołówce krajów Unii Europejskiej!

przeczytaj

Reakcja ZNP na wywiad Prezydenta RP Andrzeja Dudy (4.12.2016, TVN 24)

Szanowny Panie Prezydencie,

Udzielając wywiadu 4 grudnia br. stacji TVN 24, wiele miejsca poświęcił Pan edukacji, była to jednak wypowiedź jednostronna i krzywdząca dla nauczycieli i środowisk związanych z oświatą. Z dezaprobatą i zażenowaniem odbieramy Pana wypowiedzi na temat sposobu wprowadzania zmian w tak ważnej i tak wrażliwej dziedzinie życia, jaką jest edukacja.

przeczytaj

JSW: Związkowcy chcą renegocjować porozumienie dot. świadczeń pracowniczych

Zawarte we wrześniu ubiegłego roku porozumienie ma przynieść w sumie ok. 2 mld zł oszczędności w ciągu trzech lat. To jeden z elementów programu naprawczego spółki. Swój wniosek o renegocjowanie porozumienia "w części dotyczącej zasad naliczania i wypłacania nagrody z okazji Dnia Górnika, wstrzymania wypłaty 14. pensji oraz wstrzymania prawa do deputatu węglowego" związkowcy uzasadnili "istotną poprawą sytuacji finansowej JSW i brakiem postępu w rokowaniach nad nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla pracowników JSW".

przeczytaj

Waloryzacja emerytur i rent: 0,7 proc. lub 10 zł

Od marca minimalne emerytury wyniosą 1000 złotych brutto, czyli 117 złotych więcej niż obecnie. - O taki wzrost świadczeń walczyliśmy od dawna - mówi Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. - Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od czterech lat apelowało do poprzedniego rządu i do tego rządu, by podnieść najniższe świadczenia emerytalno-rentowe. Już nawet z raportu Komisji Europejskiej wynikało, że polskie świadczenia są bliżej minimum egzystencji niż minimum socjalnego. Mówiliśmy, by podnieść świadczenie o 200 zł. Rząd zrealizował ten pomysł – dodaje.

przeczytaj

Debata nt. pracy emerytów i podwyżek wynagrodzeń

W Polskim Radiu Olsztyn odbyła się debata z udziałem przedstawicieli organizacji pracodawców i związków zawodowych. W debacie wzięli udział: Jarosław Szunejko Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Wiesław Łubiński – Business Centre Club i Waldemar Klocek – Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu. Rozmawiano o rządowym pomyśle wprowadzenia zasady „przechodzę na emeryturę tylko raz”, planach rządu na zróżnicowanie płacy minimalnej, o tym kiedy wzrosną płace Polaków.

przeczytaj/posłuchaj

Mają 500+, ale nie będą miały emerytur: 150 tysięcy kobiet odeszło z pracy przez rządowy program

Rezygnacja z zatrudnienia przez kobiety pobierające świadczenie 500+ staje się faktem. Taki wniosek płynie z najnowszych państwowych statystyk. Rząd powinien zrobić wszystko, by młode matki otrzymujące świadczenie nie porzucały pracy. To, co teraz wydaje im się atrakcyjne, w przyszłości doprowadzi je na skraj nędzy

przeczytaj

Agora chce zwolnić jeszcze więcej pracowników. Zarząd prosi związki o zgodę

Agora porozumiała się dwa miesiące temu ze związkami zawodowymi. Uzgodniono cięcie zatrudnienia o 135 osób. Sytuacja jest jednak coraz trudniejsza, bo i to okazało się za mało. Zarząd chce rozmawiać ze związkami.

przeczytaj