0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Równe wynagrodzenia w UE?

Równa płaca za tę samą pracę w tym samym miejscu to zasada, która podzieliła kraje Unii Europejskiej. Taka propozycja została zawarta w najnowszej nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

przeczytaj

Wystąpienie ZNP do Przewodniczącego KP PIS

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego o podjęcie inicjatywy poselskiej w celu przywrócenia statusu nauczyciela pracownikom pedagogicznym, zatrudnionym przed dniem 1 stycznia 2004 r., w publicznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

przeczytaj

Wojna o pomostówkę: O jej losach zdecyduje statystyka

Wniosek w tej sprawie złożył OPZZ. Przy czym w ocenie Wiesławy Taranowskiej, wiceprzewodniczącej tej centrali związkowej, konieczne jest sprawdzenie nie tylko wpływu pracy w warunkach szczególnych lub w szczególnym charakterze na długość życia, ale także jak tego typu zatrudnienie wpływa na dalsze życie na emeryturze.

przeczytaj

Co dalej Pocztą Polską? Ciężka dola pracowników, nawet listonosze czują wstyd

Poczta Polska to najstarsza firma w naszym kraju. Założył ją król Zygmunt August w 1558 r. Obecnie jest największym pracodawcą w Polsce. Zatrudnia blisko 80 tys. pracowników.Przedwojenny listonosz czuł dumę z tego, że pracuje na poczcie. Zarabiał dobrze. Dzisiejszy listonosz coraz częściej czuje wstyd. Zarabia często mniej niż kasjer czy kasjerka w markecie.

przeczytaj

Związki zawodowe w Wielkiej Brytanii otwarte na Polaków. Ale tylko 8 proc. do nich należy. „Polacy często nie znają swoich praw pracowniczych”

Do związków zawodowych w Wlk. Brytanii należy 8 proc. pracujących tam Polaków i 25 proc. ogółu pracowników - wynika z dostępnych danych. Polacy często nie znają dobrze angielskiego, ani swoich praw pracowniczych, ale ta sytuacja poprawia się - mówi dr Roch Dunin-Wąsowicz z LSE.

przeczytaj