0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Obradowało Prezydium OPZZ

30 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Prezydium OPZZ. Omówiono wyniki kampanii sprawozdawczo-wyborczej w radach powiatowych OPZZ zakończonej 31 grudnia 2017 i stan przygotowań do IX Kongresu OPZZ.

przeczytaj

FŁT Kraśnik S.A.: Negocjacje płacowe

W wyniku przeprowadzonych negocjacji uzgodniono podwyżkę płac w wysokości 130 zł. średnio miesięcznie na jednego pracownika z dniem 1 stycznia 2018 roku. Dodatkowo pracownicy bezpośrednio produkcyjni poszczególnych wydziałów otrzymają średnio miesięcznie kwotę 30 zł. na osobę.

przeczytaj

Norwegia: Strajk pracowników branży budowlanej

Z inicjatywy związków zawodowych elektromonterów, budowlańców, hydraulików i monterów wind, we współpracy ze stołecznym oddziałem norweskiej konfederacji (LO), 6 marca, przed budynkiem norweskiego Parlamentu odbędzie się manifestacja pracowników branży budowlanej. Manifestujący zgromadzą się tam ponownie.

przeczytaj

Opinie i analizy

Stanowisko Prezydium OPZZ w sprawie Rocznej Analiza Wzrostu Gospodarczego na 2018

Prezydium OPZZ przyjmuje opinię OPZZ do Komunikatu Komisji Europejskiej pt. Roczna Analiza Wzrostu Gospodarczego na 2018 r. z 12 stycznia br. (…) Prezydium OPZZ uważa, że wzrost gospodarczy w UE musi służyć poprawie i zrównaniu warunków życia obywateli państw członkowskich. Uznajemy, że udział w korzyściach ze wzrostu PKB w UE powinni mieć wszyscy obywatele. Punktem odniesienia polityki gospodarczej w UE powinien być Europejski Filar Praw Socjalnych.

przeczytaj

W mediach

"Niedziela dla taty i mamy". Prezydent Duda podpisał ustawę o zakazie handlu w niedziele

W tym roku dwie niedziele handlowe w miesiącu, jedna w miesiącu w 2019 r., a od 2020 r. zakaz handlu w niedziele z kilkoma wyjątkami. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele.

przeczytaj

Wody Polskie. Politycy zwlekali, tracą przedsiębiorcy i pracownicy

Chaos, brak umów, sprzętu, opóźnione wypłaty i problem z decyzjami dla przedsiębiorców - tak po miesiącu istnienia wygląda funkcjonowanie Polskich Wód. Pracownicy i związkowcy nie mają wątpliwości - winę ponosi poprzednie kierownictwo Ministerstwa Środowiska z Janem Szyszko na czele.

przeczytaj

Stopa bezrobocia w Niemczech jest najniższa w historii

Stopa bezrobocia w Niemczech w styczniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5,4 proc. - podał Federalny Urząd Pracy. Liczba osób bezrobotnych wyniosła 2,415 mln.

przeczytaj