0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie plenarne RDS

27 czerwca, w Warszawie obradowała Rada Dialogu Społecznego na posiedzeniu plenarnym.

przeczytaj

RDS. Skiba: jest determinacja, by deficyt sektora w '17 nie przekroczył 3 proc. PKB

- To co jest istotne z punktu widzenia ograniczeń polityki fiskalnej to to, że istnieje silna determinacja, aby deficyt w 2017 r. nie przekroczył 3 proc. PKB. To jest najważniejsza rzecz, mam wrażenie, o której warto pamiętać i z tego powodu założenia makroekonomiczne i polityka fiskalna biorą pod uwagę właśnie te ograniczenia - powiedział Skiba na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego na temat przyjętych założeń projektu budżetu państwa na rok 2017.

przeczytaj

Założenia budżetu na rok 2017 nie spełniają oczekiwań OPZZ

Założenia projektu budżetu państwa na rok 2017 zdominowały poniedziałkową dyskusję na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Przedstawiona przez wiceministra finansów Leszka Skibę prezentacja dotycząca planu finansowego państwa na przyszły rok wywołała wiele pytań związkowców i pracodawców. Jan Guz, przewodniczący OPZZ w swoim wystąpieniu zauważył, że Założenia pomimo optymistycznych prognoz makroekonomicznych i zapowiedzi przedwyborczych trudno uznać za przełomowe. Przypomniał, że tym razem rząd Prawa i Sprawiedliwości samodzielnie opracuje projekt budżetu państwa, za który będzie w pełni odpowiedzialny.

przeczytaj

RDS. Rafalska: Komitet Stały Rady Ministrów w tym tygodniu o obniżeniu wieku emerytalnego

Minister była pytana o zapisaną przez ministra finansów Pawła Szałamachę w założeniach do budżetu na 2017 r. i przekazanych RDS do zaopiniowania propozycję, by wcześniejsza emerytura - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - była powiązana ze stażem pracy 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Takie rozwiązanie miałoby pozwolić na utrzymanie deficytu finansów publicznych poniżej progu 3 proc., jeśli sfera budżetowa miałaby uzyskać w 2017 r. podwyżki płac. - Nie ma takiej decyzji - powiedziała Rafalska i przypomniała, że strony dialogu społecznego w tej sprawie różniły się. - Strona związkowa chciała, by po osiągnięciu samego stażu 35 i 40 lat bez kryterium wieku można było przejść emeryturę. Decyzja nie została podjęta - stwierdziła.

przeczytaj

RDS: wspólne stanowiska w sprawie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego - związki zawodowe i pracodawcy - przyjęli w poniedziałek wspólne stanowiska w sprawie projektów ustaw dotyczących m.in. rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, dzierżawy nieruchomości rolnych Skarbu Państwa i uproszczonych zasad zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

przeczytaj

Gimnazja do likwidacji, zamiast tego 8-letnia podstawówka i 4-letnie liceum. Minister Zalewska zdradza swoje plany


Likwidacja gimnazjów, 8-letnia podstawówka i 4-letnie liceum - takie zmiany zapowiedziała minister Anna Zalewska na specjalnej prezentacji w Toruniu, poświęconej reformie edukacji. A także wsparcie dla czytelnictwa, zwiększenie godzin historii i obowiązkowy wolontariat. Słuchało jej kilkaset osób, protestowało ZNP.


przeczytaj

Likwidacja gimnazjów, ZNP: Nauczyciele nie dają sobie zamknąć ust Kartą Nauczyciela

- Mówienie, że nie będzie zwolnień nauczycieli po likwidacji gimnazjów w obecnej formule, to zaklinanie rzeczywistości – tak Zbigniew Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, komentuje wypowiedzi minister Zalewskiej przedstawiającej reformy w oświacie. Zdaniem szefa ZNP, zapewnienia MEN o utrzymaniu Karty nauczyciela to socjotechniczny gest mający zapobiec protestom nauczycieli. Bardzo sceptycznie związek odnosi się też do wprowadzenia nowego egzaminu - matury zawodowej.

przeczytaj

Redukcje etatów, utrata zatrudnienia - to spotkało nauczycieli w Toruniu

Redukcje etatów, utrata zatrudnienia, brak przedłużenia umowy - to spotkało nauczycieli. W Toruniu zmiany dotknęły aż 129 nauczycieli podstawówek. Część kadry pójdzie na roczny urlop. Rozwiązanie władze miasta widziały w przenoszeniu nauczycieli ze szkół podstawowych, gdzie będzie brakować dzieci, do przedszkoli, w których będzie ich w nadmiarze. - Oczywiście, zachowanie zatrudnienia jest tu kluczowe, ale wielu nauczycieli będzie musiało budować swój warsztat pracy od nowa. I nie ma żadnej gwarancji, że świetna nauczycielka najmłodszych klas odnajdzie się w przedszkolu - tak na początku czerwca o ruchu kadrowym w oświacie mówiła Urszula Polak, szefowa ZNP w Toruniu.

przeczytaj

Związkowe obchody poznańskiego czerwca 56

26 czerwca, przed główną bramą Zakładu H. Cegielski-Poznań S.A. w Poznaniu upamiętniono wypadki poznańskiego Czerwca 56. W uroczystości wzięli udział byli pracownicy, związkowcy, metalowcy zatrudnieni w tym zakładzie.

przeczytaj