0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Sztabińska: Majowe kule u nogi

W modzie powinno być gremialne uczestniczenie w celebracji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy /…/ Nie tylko dlatego, że od kilku lat toczy się burzliwa dyskusja o wartości ludzkiej pracy w Polsce, o skutkach kapitalizmu w naszym kraju oraz nierównościach społecznych (w tym szalenie niskim poziomie płac). Przede wszystkim dlatego, że ta dyskusja musi mieć konkretny wymiar w czynach, które dadzą początek faktycznym zmianom, choćby to były na razie tylko defilady /…/ I hasła na sztandarach będą te właściwe. O wyrównywaniu poziomu życia i szans, o konieczności wzrostu płac, o etosie pracy. Jakieś zgrzyty? Skądże. Jakaś kula u nogi? W żadnym razie.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy o Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

28 kwietnia, w Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta Sesja Rady Ochrony Pracy. Wzięło w niej udział ponad 400 związkowców zrzeszonych w strukturach OPZZ, w tym szeroka reprezentacja Związku Zawodowego ,,Budowlani".

przeczytaj

Zgromadzenie Federacji Hutniczych ZZ

27 kwietnia br. w ArcellorMittal Poland S.A. Oddział w Dąbrowie Górniczej, odbyło się drugie w IX kadencji Federacji Hutniczych Związków Zawodowych Zgromadzenie Związków Zawodowych tej Federacji.

przeczytaj

Rząd unika konsultacji – Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego interweniuje

Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego skierował 28 kwietnia br. pismo do premier B. Szydło, w którym sygnalizuje naruszanie przez Rząd przepisów o konsultowaniu projektów aktów prawnych.

przeczytaj

A miała być dobra zmiana: List OZZ Pracowników Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do premier Beaty Szydło

Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa jako reprezentacja kilku tysięcy Pracowników Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zwraca się do Pani Premier o osobiste zwrócenie swojej uwagi na los Pracowników naszej branży.

przeczytaj

„Syndrom pierwszej dniówki” do likwidacji

27 kwietnia, w Sejmie i Senacie obradowały komisje zajmujące się zmianami w prawie pracy.

przeczytaj

Sejmowa komisja edukacji

Przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego zaproponował, by jednym z tematów kontroli prowadzonej przez NIK w 2017 r. był czas pracy nauczycieli, w kontekście likwidacji tzw. godzin karcianych.

przeczytaj

Świadczenia kompensacyjne

Korzystny wyrok Sądu Najwyższego w sprawie świadczeń kompensacyjnych dla nauczycieli! 27 kwietnia 2016 r. Sąd Najwyższy w składzie 7 sędziów rozstrzygnął rozbieżności w wykładni prawa.

przeczytaj

Europejska Inicjatywa Obywatelska: Sprawiedliwy Transport Europa

Europejska Federacja Pracowników Transportu (The European Transport Workers' Federation – ETF) zrzeszająca związki zawodowe tej branży z krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przystąpiła do zbierania podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską "Sprawiedliwy transport Europa". Celem tej inicjatywy jest położenie kresu niedopuszczalnym praktykom biznesowym prowadzącym do dumpingu socjalnego i płacowego.

przeczytaj

Ograniczenie handlu w niedzielę - jest już projekt ustawy

Zakaz handlu w większość niedziel, przewidujący jednak odstępstwa m.in. dla aptek, stacji benzynowych i kiosków. W czwartek powołany został komitet, który będzie zbierał podpisy poparcia dla projektu ograniczeń handlu w niedzielę.

przeczytaj