0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kierownictwo OPZZ składa serdeczne podziękowania

ogólnopolskim organizacjom członkowskim, organizacjom zakładowym,

Radom Wojewódzkim i Powiatowym OPZZ,

organizacjom społecznym, politycznym i wszystkim przyjaciołom

za pomoc w organizacji i udział w Manifestacji Pierwszomajowej.

Tutaj: U L O T K A

do pobrania

Szkoła bez demokracji nie może działać

Wywiad ze Sławomirem Broniarzem, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

zobacz

Prezydent nie posłuchał próśb ZNP, podpisał nowelizację Karty nauczyciela o godzinach karcianych

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego likwidacja godzin karcianych w formie, którą zaproponował rząd, skończy się dla części nauczycieli pracą ponad tygodniową normę. I dlatego ZNP zwróciło się 20 kwietnia z prośbą o pomoc do prezydenta Andrzeja Dudy. Ten nie wysłuchał ich głosu i 4 maja podpisał nowelizację Karty nauczyciela.

przeczytaj

OPZZ miało rację. NIK o Programie „Inwestycje Polskie”

OPZZ od samego początku tj. od momentu ogłoszenia w październiku 2012 r. przez premiera Donalda Tuska, w tzw. drugim exposé, Programu „Inwestycje Polskie" krytykowało założenia tego programu. Teraz do grona surowych recenzentów działań byłego premiera dołączyła Najwyższa Izba Kontroli (NIK), nie zostawiając na jego pomyśle suchej nitki.

przeczytaj

12 zł za godzinę nie dla tych, którzy dostają prowizje

Związki zawodowe zaakceptowały propozycję, aby taka grupa zatrudnionych nie była objęta przepisami o 12-złotowej stawce godzinowej. – Będziemy jednak monitorować sytuację w tym zakresie i reagować na ewentualne przypadki nadużyć. Zdajemy sobie sprawę, że osoby nieuczciwe mogą np. wprowadzać prowizyjny system wynagradzania jedynie po to, aby obchodzić przepisy o najniższym gwarantowanym wynagrodzeniu – podkreśla Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ. Dlatego związki zawodowe apelują o wzmocnienie Państwowej Inspekcji Pracy.

przeczytaj

Coraz bardziej wydłuża się czas pracy, najbardziej górnikom

Dane za ubiegły rok: osoby zatrudnione w firmach, które miały co najmniej 10 pracowników, przepracowały średnio 1711 godzin, czyli o 9 godzin więcej niż w 2014 r. liderami pod względem wzrostu liczby przepracowanych godzin byli górnicy. Na jednego zatrudnionego w kopalniach czas pracy wzrósł o 30 o godzin! Nie przełożyło się to jednak na zarobki, które zwiększyły się tylko o 0,8 proc.

przeczytaj

Rybniczanie stracą pracę

15 kwietnia uruchomiono formalnie proces zwolnienia grupowego 340 pracowników Kopex Machinery S.A. Podobne kroki zostaną podjęte również w obrębie innych spółek zależnych Kopex S.A.

przeczytaj

Szpital w Puławach, zwolnienia: Nawet 140 osób straci pracę?

Nawet 140 osób może zostać zwolnionych w związku z wdrażanym w SP ZOZ w Puławach planem naprawczym. Cięcia najbardziej odczują pielęgniarki i położone.

przeczytaj