0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

- Apel pamięci bohaterów II Wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce

Warszawa, Skarpa Uniwersytecka przy ul. Browarnej, Pomnik TON, godz. 12.00

- Pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem "Wspólnie dla szkoły"

Warszawa, al. Szucha, Ministerstwo Edukacji Narodowej, godz. 16.00

Praca czy emerytura? Co się bardziej opłaca? Debata „Faktu”

Jan Guz szef OPZZ: - Mam wrażenie, że rząd jest oderwany od rzeczywistości. Ciągłe zmiany w systemie emerytalnym, planowany zamach na Otwarte Fundusze Emerytalne, plany tworzenia kolejnych produktów... To powoduje ogromne zamieszanie i nieufność ubezpieczonych. Ta ciągła niepewność powoduje, że rozumiem osoby, które chcą od razu odejść na emeryturę.

przeczytaj

Bogdan Grzybowski: Od 1 października br. zostanie obniżony wiek emerytalny. Co się zmienia?

Od 1 października 2017 r. wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat – dla kobiet i 65 lat – dla mężczyzn. Jest to emerytura w powszechnym wieku emerytalnym i kiedy będziemy się o nią ubiegać, nie musimy mieć określonego stażu ubezpieczeniowego – liczą się przede wszystkim środki na koncie emerytalnym w ZUS.

przeczytaj

Związkowa reforma nabiera rozpędu. Firmy mają nadzieję na korektę

Związki zawodowe też mają obawy co do funkcjonowania niektórych rozwiązań przewidzianych w ustawie (np. tych dotyczących ustalania liczebności organizacji związkowych), ale zdecydowanie popierają kierunek zmian zawarty w rządowym projekcie. – Przypominam, że realizuje on wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2 czerwca 2015 r., zgodnie z którym nie tylko pracownicy, ale też inne osoby wykonujące pracę zarobkową mają prawo zrzeszać się w związkach zawodowych – wskazuje Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Związkowcy grożą protestami w spółkach PGE

Widmo protestów w spółkach Betrans i Elbest. Organizacje związkowe domagają się od prezesów wzrostu wynagrodzeń dla pracowników. Kopalniane związki zawodowe, m.in. „Związek Pracowników Ruchu Ciągłego”,

żądając wzrostu wynagrodzeń dla załogi, zarzuciły władzom spółki brak realizacji wcześniej podpisanych porozumień. Zapowiedziały, że jeśli rozmowy nie nabiorą tempa, to 14 września przeprowadzą pikietę pod siedzibą spółki.

przeczytaj

Paweł Kołodziej, FZZG JSW: powalczymy o taki układ zbiorowy, by pracownicy zarabiali więcej

- Chcemy, żeby nowy układ zbiorowy pracy powstał sprawnie i w szybkim czasie. Mamy nadzieję, że uda się zakończyć negocjacje do końca roku - mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

przeczytaj