0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Chodźcie z nami!

W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacja członkowska OPZZ, zaprasza na Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców. Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00-14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie. Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych apeluje do członków konfederacji o wsparcie naszych kolegów z ZNP.

przeczytaj

D z i s i a j:

Szkolenie Rady OPZZ województwa kujawsko-pomorskiego i Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników

Pikieta przed Sejmem

- Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, zwalniamy Was z obowiązku realizacji przedwyborczej obietnicy. Zostawcie te gimnazja! – mówił wczoraj (15.11) prezes ZNP Sławomir Broniarz na pikiecie zorganizowanej przed Sejmem, w której wzięli udział nauczyciele, rodzice i przedstawiciele koalicji Nie dla chaosu w szkole.

przeczytaj

Bez przełomu w negocjacjach w sprawie Planu Morawieckiego

Zespół problemowy ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Rady Dialogu Społecznego, przed którym postawiono zadanie próby wypracowania wspólnej opinii strony pracowników i strony pracodawców do projektu tzw. Planu Morawieckiego wciąż nie osiągnął porozumienia w tej sprawie.

przeczytaj

Emeryci na progu rewolucji: Od października 2017 wiek emerytalny wreszcie obniżony

Po prawie roku od wpłynięcia do Sejmu prezydenckiego projektu ustawy dotyczącego obniżenia wieku emerytalnego rząd i parlament wreszcie zakończyli prace. W ten sposób rząd Beaty Szydło realizuje przedwyborczą obietnicę Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą zniesienia oprotestowanego przymusu pracy do 67. roku życia. Nowe przepisy nie obejmują jednak propozycji zgłaszanych przez OPZZ, dotyczących wprowadzenia emerytur stażowych.

przeczytaj

Całkowity chaos panuje na ulicach Rzymu

Nieczynne są wszystkie trzy linie rzymskiego metra, stoją autobusy oraz kolejka podmiejska do Ostii nad morzem. Strajk ogłosiły niewielkie związki zawodowe, ale udział w nich bierze co najmniej siedemdziesiąt procent załogi. Powodem protestu jest brak zgody kierownictwa kontrolowanego przez miasto przedsiębiorstwa na poddanie pod głosowanie w referendum umowy zbiorowej, którą zawarły z nim przed rokiem trzy największe centrale związkowe.

przeczytaj

Związki zawodowe zadecydowały o dwóch strajkach metra przed Świętami

Głosowanie nad strajkiem przeprowadzono w związku zawodowym Rail, Maritime and Transport Workers. Dyskutowane kwestie dotyczą redukcji zatrudnienia na stacjach, a także bezpieczeństwa na linii Piccadilly. 85% pracowników stacji opowiedziało się za odejściem od stanowisk pracy, tak samo zagłosowała większość zatrudnionych jako maszyniści na Piccadilly Line optując za "całkowitym wstrzymaniem funkcjonowania". Strajkować ma w sumie około 3400 pracowników.

przeczytaj

Belgia: Manifestacja wojskowych przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Demonstracja miała chwilami gwałtowny przebieg. Media podają, że niektórzy manifestanci obrzucili policjantów kamieniami, śmieciami, butelkami, puszkami czy starymi butami; z kolei w kierunku gmachu ministerstwa finansów poleciały świece dymne. Funkcjonariusze oddziałów prewencji odpowiedzieli użyciem armatek wodnych.

przeczytaj

Związkowcy w Renault przeciwni reformie

Kilka związków zawodowych Renaulta wezwało do strajków w fabryce we Flins pod Paryżem, aby protestować przeciwko reformie czasu pracy, znajdującej się w nowej, negocjowanej umowie o konkurencyjności. Do mobilizacji z inicjatywy lewicowego CGT, lewackiego FO i najbardziej pragmatycznego CFDT dochodzi na skutek negocjacji nowej umowy, podjętych w końcu września.

przeczytaj

Elastyczne zatrudnienie – tematem międzynarodowej konferencji

14 listopada na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się polsko-włoska konferencja pt. "Elastyczne formy zatrudnienia w Polsce i we Włoszech. Szanse i zagrożenia". Dyskutowano o najbardziej palących kwestiach współczesnego rynku pracy m.in. elastyczność stosunków zatrudnienia a dezintegracja ochrony prawnej czy ograniczenie regulacyjnej roli związków zawodowych.

przeczytaj

Szkolenie SIP

15 listopada w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych przeprowadzono szkolenie z udziałem inspektorów pracy z OIP w Warszawie – p. Radosławem Łuczakiem i p. Arturem Krawczykiem. Obecnych było ponad stu przedstawicieli związków zawodowych i społecznych inspektorów pracy organizacji związkowych zrzeszonych w naszej konfederacji.

przeczytaj