0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia obchodzone są od 1948 roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

przeczytaj

Kielce: posiedzenie Rady OPZZ województwa świętokrzyskiego

"Nic o Was bez Was. Ukraińcy w Polsce". OPZZ organizuje panel dyskusyjny o Ukraińcach

W Opolu (07.04) odbędzie się konferencja "Nic o Was bez Was. Ukraińcy w Polsce". Organizują ją Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i Fundacja im. Friedricha Eberta. - Ukraińców w Polsce mamy dość sporo. Jest to masowa i cicha emigracja, można powiedzieć, że jest to grupa "przeźroczysta". Grupa, która przyjeżdża robi swoje i nierzadko wyjeżdża - podkreśla dr Kamil Minkner, politolog, jeden z organizator konferencji.

przeczytaj

Zasiłek rodzinny mimo przekroczenia kryterium dochodowego

Choć w przyszłym okresie zasiłkowym rodziny, które przekroczą kryterium dochodowe, nie stracą rodzinnego, może się tak stać w przyszłości.

przeczytaj

Pracodawcy proponują: pierwsze trzy dni chorobowego niepłatne, ale jest i marchewka

Za pierwsze trzy dni chorobowego Polacy nie będą dostawać pieniędzy. Co w zamian? Będziemy płacić niższe składki. Taką propozycję pracodawcy złożą związkom zawodowym i rządowi.

przeczytaj

Prawny zakaz handlu w niedzielę - pułapką na Kościół?

Zwolennicy zakazu handlu w niedziele i święta w swojej argumentacji często posługują się argumentami o charakterze religijnym (m. in. umożliwienie pracownikom świętowania Dnia Pańskiego), z kolei ich adwersarze odwołują się do kwestii finansowych (zakaz taki miałby znacząco zmniejszyć przychody sklepów zagrażając ich istnieniu) oraz filozoficzno-ekonomicznych (zbyt daleko idący interwencjonizm państwa stoi w sprzeczności z prawem do wolności gospodarczej). Mamy tu więc do czynienia z pewnego rodzaju pułapką na Kościół.

przeczytaj

Dyrektorzy szkół układają puzzle

– Robię, co mogę, żeby nauczyciele nie stracili pracy – mówi Krzysztof Ponikowski, dyrektor Gimnazjum nr 20 w Szczecinie, które przekształca się w podstawówkę. Od września zatrudni nauczycieli wczesnoszkolnych z pobliskiej podstawówki, bo tam będzie mniej uczniów. Im „odda” fizyka, geografa, chemika i biologa. – Taki barter – komentuje sarkastycznie. I dodaje: – W kilku przypadkach i tak będę ograniczał etaty. A za dwa lata będzie dramat.

przeczytaj

Największa centrala związkowa wezwała do strajku w Argentynie

Strajk, do którego wezwała największa centrala związkowa, Generalna Konfederacja Pracy (CGT), już od północy czasu miejscowego unieruchomił komunikację publiczną w stolicy, Buenos Aires. Na miasto wyjechały nieliczne autobusy. Ze strajkującymi solidaryzuje się większość taksówkarzy, a na argentyńskich lotniskach wstrzymano 30 proc. lotów. Kierowcy TIR-ów, za pomocą kilkunastu ciężarówek, zablokowali od rana ruch na Autostradzie Panamerykańskiej, głównej arterii komunikacyjnej łączącej stolicę Argentyny z resztą kraju.

przeczytaj