0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Szklarska Poręba: posiedzenie Rady Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego

Nie żyje 52-letni górnik. Tragiczny wypadek w kopalni w Polkowicach]]

Do tragedii w kopalni Polkowice-Sieroszowice doszło około godziny 9. Na głębokości 1000 metrów nadsztygar techniki strzałowej dokonywał oględzin zbiornika retencyjnego w którym znajdował się urobek. W trakcie pracy został przysypany materiałem skalnym, który odczepił się od ściany zbiornika. 52-letni górnik pracował w kopalni Polkowice-Sieroszowice od 26 lat. Osierocił dwójkę dzieci.

przeczytaj

Sławomir Broniarz: Rodzice, strajk trwa jeden dzień, walczymy o szkołę!

Wystąpienie Prezesa ZNP w przeddzień ogólnopolskiego strajku szkolnego (FILM).

zobacz

Hutnicy obradują w Dąbrowie Górniczej

30 marca w Dąbrowie Górniczej odbyło się 3/ IX Zgromadzenie Związków Federacji Hutniczych Związków Zawodowych, któremu przewodniczył Eugeniusz Sommer, szef federacji. Jan Guz: - Dzisiejsze Zgromadzenie nieprzypadkowo odbywa się w zakładach ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej. Od kilku miesięcy trwają tutaj trudne rozmowy płacowe. W trosce o przyszłość swojego zakładu pracy związkowcy kierują się odpowiedzialnością, wyobraźnią i wyjątkową solidarnością. Mam nadzieję na podobną refleksję kierownictwa koncernu bowiem hutnictwo jest kluczowym ogniwem gospodarki narodowej a nie tylko źródłem krociowych zysków właścicieli.

przeczytaj

Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY

28 marca 2017 w przeddzień Dnia Metalowca, który zgodnie Uchwałą Rady Ministów z dn. 9 stycznia 1964 roku przypada 29 marca, w Warszawie obradowała Rada Związków Zawodowych Metalowcy. Posiedzeniu przewodniczył Przewodniczący Federacji - Romuald Wojtkowiak.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Powrót do negocjacji PUZP

27 marca 2017 r., po prawie trzyletniej przerwie Strony Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Sfery Budżetowej (PUZP) powróciły do negocjacji.

przeczytaj

Nowelizacja ustawy górniczej podpisana

Wielkie zmiany dla ok. 10 tys. pracowników kopalń. Ustawa reguluje zasady korzystania z osłon socjalnych. Nowelizacja ustawy górniczej umożliwiła także związkowcom korzystanie z urlopów górniczych.

przeczytaj

Wojna podjazdowa w JSW. Kulisy odwołania prezesa Tomasza Gawlika

Były wiceprezes z zarzutami korupcyjnymi. Były dyrektor kopalni z prawomocnym wyrokiem na stanowisku doradcy zarządu. I były prezes, który próbował robić porządek, ale był za słaby. Znamy kulisy odwołania Tomasza Gawlika z funkcji szefa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

przeczytaj

Będzie strajk w Lotosie? Grożą blokadą instalacji

Kolejne związki zawodowe z Lotosu weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Wcześniej zrobiły to organizacje w Grupie Lotos, a teraz do związkowców przyłączyli się także pracownicy Lotos Serwis, Lotos Asfalt, Lotos Ochrona i Lotos Paliwa, Lotos Kolej, Lotos Straż oraz Lotos Lab. Związkowcy twierdzą, że w razie braku porozumienia rozpoczną strajk włoski lub nie uruchomią instalacji rafinerii po zakończeniu postoju remontowego na początku kwietnia 2017 roku.

przeczytaj

Odeszli z pracy, ale zwrotu podatku nie dostaną. "Bo państwo potrzebuje na 500+"

Trzy tysiące pracowników PKP Cargo dało się namówić na wzięcie odprawy za dobrowolne odejście z pracy. Niektórym skarbówka nie chce zwracać naliczonego przy tej okazji podatku. - Bo rząd potrzebuje pieniędzy na program 500+? - pytają rozżaleni ludzie.

przeczytaj

Firmy zatrudniają, ale i niestety zwalniają

"Bank BGŻ, PKO BP, PZU, Alior Bank, Orange, Skanska, Makro Cash & Carry, T-Mobile - to tylko część najbardziej znanych z ponad 800 firm, które w ubiegłym roku i na początku 2017 r. zgłosiły do urzędów pracy plany zwolnień grupowych".

przeczytaj

TERAZ, KUR..., MY! "Dobra zmiana" w spółkach skarbu państwa: ENERGA

PiS całkowicie zawładnął gdańskim koncernem Energa. Od prezesów po szeregowych pracowników, od centrali po spółki córki, etaty dostają tu związani z partią posłowie, radni, asystenci i znajomi ministrów. Załogi – w tym menedżerów – nie można zwolnić z pracy, chroni ją umowa społeczna gwarantująca zatrudnienie do połowy roku 2017. Nowa władza mogła jednak wymienić członków rad nadzorczych i zarządów oraz przyjąć nowych pracowników. I tak się stało: zatrudnienie wzrosło o blisko 300 osób.

przeczytaj