0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Górnicy z kopalni Makoszowy pod domem premier Beaty Szydło. "Biuro podawcze jest na Szucha"

Przy dźwiękach górniczej orkiestry pomaszerowali pod dom premier Beaty Szydło w Przecieszynie koło Brzeszcz, by wręczyć jej petycję przeciwko likwidacji kopalni Makoszowy. Premier jednak nie zastali, bo w tym czasie uczestniczyła w Akademii Barbórkowej w Jaworznie.

przeczytaj

Krupiński i Makoszowy nie dostaną kolejnej szansy. To koniec

Nie pomogły trwające do godz. 2.30 w czwartek obrady sejmowej komisji ds. energii i skarbu. Ani apele związków zawodowych i samorządowców. Kopalnia Krupiński w Suszcu w 2017 r. trafi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, gdzie zakończy pracę. I to mimo koncesji wydobywczej ważnej do 2030 r. Jego los równie szybko ma podzielić zabrzańska kopalnia Makoszowy. – Zabrze traci przemysł – stwierdził jeden ze związkowych liderów Andrzej Chwiluk.

przeczytaj

Senat przyjął ustawę prezydencką przywracającą wiek emerytalny

2 grudnia Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, wywodzącą się z projektu prezydenckiego. Nowelizacja obniża od 1 października 2017 r. wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn.

przeczytaj

Czy to koniec umów śmieciowych?

Rząd zamierza ostatecznie rozprawić się ze śmieciówkami. I chce, by ZUS płacono nie tylko od umów zleceń, ale także od umów o dzieło! Sami związkowcy namawiają teraz rząd do tego, by wszystkie takie umowy – bez względu na kwotę – ozusować. - Tylko w ten sposób będzie można zmusić pracodawców by zatrudniali ludzi na etatach - mówi Wiesława Taranowska wiceszefowa OPZZ.

przeczytaj

Minister Błaszczak lustruje po nowemu. "Esbeckie" emerytury stracą BOR-owcy i twórcy bazy PESEL

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zaliczył do "organów państwa totalitarnego" służby oraz instytucje, które dotąd nie podlegały lustracji. Wśród nich są BOR i prawie 70 innych podkategorii. Resort nie wyjaśnia, jakimi kryteriami się kierował.

przeczytaj

Związki zawodowe w Locie chcą podwyżek

Zarząd firmy i związki zawodowe negocjują nowe warunki płacowe. Strona społeczna uważa, że skoro poprawiają się wyniki finansowe przewoźnika, to i system wynagradzania powinien się zmienić.

przeczytaj

Wojciech Dorosz: zarząd Polskiego Radiu odrzuca próby dyskusji z pracownikami, kolejne zwolnienia pogłębiają konflikt

- Działania zarządu Polskiego Radia są dla wielu niezrozumiałe. Jakiekolwiek krytyczne wypowiedzi, nawet na forum wewnętrznym, na temat sytuacji w Radiu są traktowane jako personalny atak na zarząd oraz działanie na szkodę firmy. Kolejne próby dyskusji czy merytorycznej rozmowy są zaś odrzucane - opisuje Wojciech Dorosz, zwolniony dziennikarz Trójki i przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia.

przeczytaj