0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Prezydium OPZZ

Będą nagrody w ZUS; koniec sporu zbiorowego

Porozumienie podpisano w piątek (13.10.). Doszło do niego w wyniku mediacji. Pod wspólnym komunikatem o porozumieniu podpisało się 10 związków zawodowych działających w ZUS. Z porozumienia przedstawicieli prezes Zakładu i szefów związków wynika, że pracownicy otrzymają nagrody od 1 do 1,5 tys, zł.

przeczytaj

Prezydium ZG ZNP

Członkowie Prezydium ZG ZNP uznali, że rozwiązania dotyczące nowej formuły oceny pracy i awansu zawodowego nauczycieli, trybu przyznawania urlopu dla poratowania zdrowia, a także likwidacja niektórych dodatków socjalnych, są niekorzystne dla nauczycieli i niosą poważne zagrożenia dla autonomii zawodu nauczyciela.

przeczytaj

Dyskusja w RDS o ustawie okołobudżetowej

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych. Rozpatrzono m.in. projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018 (tzw. projekt ustawy okołobudżetowej). OPZZ skrytykowało planowane zamrożenie wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz zamrożenie wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

przeczytaj

Spółka pracownicza wciąż walczy o KWK Makoszowy

Chociaż w KWK Makoszowy wraz z końcem ubiegłego roku wstrzymano wydobycie, górnicy wciąż nie składają broni i walczą o utrzymanie kopalni na rynku. Niedawno trzy związki zawodowe zrzeszające ponad połowę załogi byłego zakładu, a więc Związek Zawodowy Kontra, Związek Zawodowy Górników w Polsce oraz Związek Zawodowy Ratowników Górniczych, utworzyły spółkę pracowniczą, której celem byłoby przejęcie około 20 procent majątku oraz wznowienie wydobycia, a co za tym idzie przywrócenie kilkuset miejsc pracy.

przeczytaj

Adrian Zandberg: "PiS nakręca kampanię nienawiści wobec rezydentów"

- Mamy do czynienia z ordynarnymi kłamstwami - w ten sposób Adrian Zandberg skomentował falę krytyki, która spadła na protestujących rezydentów. - PiS nakręca taką kampanię nienawiści wobec rezydentów. Próbowało przedstawić protestujących jak małą garstkę, to się nie udało. Bardzo jasną odpowiedź dały związki zawodowe, które murem stanęły za młodymi lekarzami - argumentował. - Porozumienie Zawodów Medycznych włączyło się w ten protest - przypomniał.

przeczytaj

Lekarze ze Wschodu receptą rządu na dziury kadrowe i presję płacową w służbie zdrowia

– Rozważamy skorzystanie z rozwiązań niemieckich, czyli przyznawania ograniczonego prawa do wykonywania zawodu w wyznaczonym miejscu pracy – mówi Milena Kruszewska, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Taki lekarz miałby możliwość wykonywania określonych czynności w określonym miejscu. Przykładowo: jeśli jest zapotrzebowanie na chirurga w Rzeszowie, szpital mógłby zatrudnić do tych zadań operatora np. z Ukrainy, nawet bez konieczności uzupełniania przez niego różnic w wykształceniu.

przeczytaj

Morawiecki: przyjezdny nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy

Wicepremier, minister rozwoju i finansów wziął we wtorek udział w konferencji "Układy zbiorowe pracy - drogą do społecznej gospodarki rynkowej". - Powiem państwu, nie byłoby naszego przemysłu jabłczano-przetwórczego, gdyby nie pracownicy zza wschodniej granicy. Po prostu by nie było, chyba że wy, związki zawodowe coś zrobicie w drugą stronę, żebyśmy my, Polacy, chcieli tam pracować - podkreślał wicepremier. Ale, jak dodał, "na siłę tam nikogo nie przyciągniemy", bo "niewolnictwo skończyło się 150 lat temu".

przeczytaj

Ryszard Zbrzyzny: Obiecanki cacanki, a głupiemu radość

- Beata Szydło, walcząc o głosy wyborcze obiecała, że w czasie pierwszych 100 dni rządów PiS, kwota wolna od podatku zostanie ustalona na poziomie 8000 zł. Co prawda przyszło nam czekać na realizację tej deklaracji znacznie dłużej niż 100 dni, ale faktycznie, w budżecie państwa na 2018 r. kwotę wolną od podatku podniesiono do zapowiadanej wysokości. Nie ma się jednak z czego cieszyć, gdyż jest to rozwiązanie pozorne , obliczone na propagandowy efekt nie poprawia sytuacji finansowej pracujących ludzi.

przeczytaj

Wybory w Radach Powiatowych OPZZ województwa mazowieckiego

W województwie mazowieckim trwają wybory w strukturach powiatowych OPZZ na kadencję 2017-2021. Ukonstytuowały się Rady, wybrano nowych przewodniczących.

przeczytaj