0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zespoły RDS o budżecie państwa 2017

22 czerwca w CPS „Dialog" w Warszawie odbyło się wspólne posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych.

przeczytaj

Trudny dialog w sprawie płac i emerytur

Na wczorajszym posiedzeniu połączonych zespołów problemowych RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych oraz zespołu ds. ubezpieczeń społecznych omawiano założenia projektu budżetu państwa na 2017 r. w tym prognozowanych wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok 2017; propozycji średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017; propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na rok 2017.

przeczytaj

Pat emerytalny trwa w najlepsze. Kto uzyska prawo do wcześniejszego świadczenia?

– To skandaliczna propozycja, która wywołała oburzenie naszych członków – oceniła Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. Padały argumenty, że rząd działając pod dyktando ministra finansów, chce się wycofać z obniżenia wieku emerytalnego.

przeczytaj

Rozmowa dnia: Leszek Walczak, Harald Matuszewski

Czy przejście na wcześniejszą emeryturę będzie uzależnione od stażu pracy? Rząd rozważa zmianę prezydenckiego projektu ustawy przywracającego możliwość przejścia na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. W założeniach do przyszłorocznego budżetu zapisano, że na wcześniejszą emeryturę mogłyby przejść osoby, które przepracują odpowiednio 35 lub 40 lat.

przeczytaj/posłuchaj

Prezes ZNP: Dlaczego jedziemy do Torunia?

Sławomir Broniarz: - Będziemy w Toruniu, bo od ośmiu miesięcy żyjemy w niepewności: nie wiemy, jaki będzie następny rok szkolny, jak będzie wyglądał ustrój szkolny, jakie będą etapy kształcenia, podstawy, programy i podręczniki. Jesteśmy pełni obaw. Niepokoimy się o przyszłość oświaty, o miejsca pracy, o jakość kształcenia.

przeczytaj

Płaca minimalna w Niemczech. Morawiecki: polscy kierowcy jadący tranzytem nie będą nią objęci

- Uzyskałem informację, że minimalne stawki wynagrodzenia w Niemczech nie będą stosowane w przypadku polskich kierowców przejeżdżających tranzytem przez ten kraj - powiedział po spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec wicepremier Mateusz Morawiecki.

przeczytaj

W PKP Cargo do końca grudnia bez zmiany wynagrodzeń

- Po zapoznaniu się z wynikami Grupy PKP Cargo za IV kwartał 2015 roku i I kwartał 2016 roku związki zawodowe przystały na przesunięcie terminu decyzji dotyczącej ewentualnej zmiany wynagrodzeń do końca grudnia 2016 roku. Decyzja ta będzie zależeć od wyników PKP Cargo oraz sytuacji na rynku towarowych przewozów kolejowych" - poinformował przewoźnik.

przeczytaj