0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego we Wrocławiu

ZAPROSZENIE NA MANIFESTACJĘ 1 MAJA dla PRZEWODNICZĄCYCH RUCHÓW SPOŁECZNYCH I PARTII POLITYCZNYCH

1 Maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to możliwe dzięki wysiłkowi wszystkich rządów od prawicy do lewicy oraz poparciu Polek i Polaków dla tej decyzji w referendum ogólnokrajowym. Tę sztafetę kończył rząd lewicowy – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. Byliśmy wtedy razem – ruch związkowy, wszystkie siły proeuropejskie i zdecydowana większość społeczeństwa. Chodziło nam o to samo – żeby Polska była państwem szanującym zasady demokracji, państwem otwartym i tolerancyjnym.

przeczytaj

SLD, OPZZ, Unia Pracy i inne formacje lewicowe przygotowują się do Święta Pracy

Na briefingu prasowym przed siedzibą OPZZ organizatorzy manifestacji - liderzy SLD i OPZZ - zaprosili do udziału w organizowanych przez siebie obchodach Święta Pracy partie polityczne, ruchy społeczne i organizacje pozarządowe oraz wszystkich, którym bliskie są ideały demokracji, ideały ludzi pracujących, bez względu na to, czy ci pracownicy pracują w dwu- czy trzyosobowych firmach, czy w olbrzymich korporacjach.

przeczytaj

"Przeklejałem całą noc". Nowa ustawa o związkach zawodowych skłóci wszystkich?


Miało być: Wdrożenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego umożliwiające osobom na "śmieciówkach" zrzeszanie się w związkach zawodowych. Jest: Ponad 100 zmian do ustawy, zdziwienie i całkowity brak porozumienia. Ani związkowcy, ani pracodawcy nie czują się na siłach, żeby dyskutować o projekcie nowelizacji ustawy.


przeczytaj

Zalewska: szkolnictwo zawodowe musi być na stałe związane z gospodarką

Minister Zalewska za ważną uznała też elastyczność pisania podstaw programowych. - Nie może być tak, że pracodawca przychodzi i mówi, że potrzebuje danego zawodu, a ktoś odpowiada, że za trzy lata dostanie zgodę z MEN. Chcemy udrożnić maksymalnie tę ścieżkę tak, by rzeczywiście nauczyciel, który jest w systemie razem z pracodawcą w terminie, jakiego potrzebuje te podstawy stworzył – zauważyła.

przeczytaj

W przekształceniu mediów największym problemem są pracownicy

Zdaniem ekspertów prawa najbardziej skomplikowana w przekształceniu TVP, Polskiego Radia i PAP ze spółek w media narodowe wydaje się kwestia pracowników.
Według nich brak kryteriów określających, komu zostanie zaproponowana dalsza współpraca może stać się źródłem sądowych sporów.

przeczytaj

Mobbing, stres i bezpieczne miejsce pracy na szkoleniu PIP w OPZZ

21 kwietnia br. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie zorganizowało szkolenie dla działających w organizacjach związkowych zakładowych społecznych inspektorów pracy i przedstawicieli związków zawodowych.

przeczytaj