0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Prezydium OPZZ

Komitet Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej powołany

W Pałacu Prezydenckim, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz marszałków Sejmu i Senatu odbyło się w inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent powołał w skład Komitetu przewodniczącego OPZZ, Jana Guza.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Branży OPZZ „Transport”

11 września w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie Rady Branży OPZZ „Transport" pod przewodnictwem Leszka Miętka. W obradach wziął udział przewodniczący OPZZ Jan Guz i wiceprzewodniczący, Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

Rząd przyjrzy się minimalnemu wynagrodzeniu na 2018 r.

Projekt przewiduje, że płaca minimalna wzrośnie z obecnych 2 tysięcy złotych brutto do 2100 złotych brutto, czyli do około 1530 złotych netto. W stosunku do obecnej minimalnej płacy byłby to wzrost o 5 procent. Zgodnie z planami rządu, o 70 groszy wzrośnie też stawka godzinowa, która tym samym ma wynosić 13 złotych 70 groszy brutto. Szef OPZZ Jan Guz mówi, że sytuacja gospodarcza w kraju jest dobra, bezrobocie na rekordowo niskim poziomie, więc wzrost płacy minimalnej musi być znaczący i powinna ona wynosić 2220 złotych.

przeczytaj

Górnicy z Zabrza chcą przejąć KWK Makoszowy. "Liczymy, że Ministerstwo Energii pochyli się nad sprawą"

- Tu nie chodzi o to, czy ktoś lubi Andrzeja Chwiluka, czy nie, tylko o to, by uruchomić na nowo wydobycie w kopalni Makoszowy. I zapewnić miejsca pracy oraz surowiec na nasz krajowy rynek – mówi Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce kopalni Makoszowy w Zabrzu.

przeczytaj

MZ: pielęgniarki w domach pomocy społecznej bez podwyżek

Podwyżki pensji pielęgniarek nie obejmą personelu medycznego w domach pomocy społecznej - wynika z odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na apel samorządów powiatowych. Wnioskował o to Związek Powiatów Polskich. Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało, że działania resortu w kierunku wzrostu pensji pielęgniarek i położnych nie obejmują personelu medycznego w DPS.

przeczytaj

Ceny żywności i paliw podbiły inflację

Inflacja wróciła do Polski na przełomie roku, po ponad dwóch latach deflacji. W ciągu zaledwie trzech miesięcy doszła od zera do 2,2 proc., ale potem straciła impet. I choć w lipcu i sierpniu znów nieco wzrosła, większość ekonomistów oczekuje, że co najmniej do końca roku utrzyma się poniżej 2 proc. W sierpniu roczną inflację podbił m.in. wzrost cen żywności o 4,3 proc. do roku.

przeczytaj

Wielki strajk sparaliżował Tesco, trzeba było zamykać sklepy

Strajk pracowników sieci Tesco na Węgrzech, przeprowadzony w piątek 8 września i sobotę 9 września, spowodował konieczność zamknięcia niektórych hipermarketów i części mniejszych sklepów. W innych placówkach zrobiły się gigantyczne kolejki. Związkowcy domagają się 25-procentowej podwyżki wynagrodzeń – informują węgierskie media.

przeczytaj