0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku

Ostrzegamy przed nadchodzącą katastrofą

OświadczenieRady Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.

przeczytaj

Zespół problemowy RDS o waloryzacji emerytur

3 października br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego, na którym omawiano projekt o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS dot. waloryzacji emerytur w 2017 roku.

przeczytaj

Opera NOVA - związkowcy górą!

Do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu dotarł list otwarty podpisany przez Jerzego Dolińskiego, przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Opery Nova w Bydgoszczy, jednocześnie wiceprzewodniczącego Federacji ZZ Pracowników Kultury i Sztuki. Jerzy Doliński wyraził niezadowolenie z powodu wysokości dotacji przyznanej operze. List wywołał zainteresowanie mediów i pośrednio doprowadził do spotkania przedstawicieli zespołu opery z marszałkiem.

przeczytaj

Pierwsze czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbędzie się 4 października

Podczas rozpoczynającego się we wtorek (4.10) trzydniowego posiedzenia, Sejm rozpocznie prace m.in. nad obywatelskim projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Zgodnie z projektem zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.

przeczytaj

Restrukturyzować górnictwo bez likwidowania kopalń. Da się?

- Zwiększenie limitu środków na restrukturyzację górnictwa trzeba rozpatrywać w dwóch aspektach - przyznaje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Po pierwsze: daje ono komfort w prowadzeniu działań restrukturyzacyjnych, bowiem są na nie zapewnione środki. Natomiast z drugiej strony te zwiększone środki dobitnie pokazują, że dojdzie do likwidacji części, bądź nawet całych kopalń. Dotyka nas brutalna rzeczywistość. Problem braku środków w górnictwie dostrzegają także i związki zawodowe. Hamuje nas to przed podejmowaniem radykalnych działań. Widać też duży wysiłek rządu, by górnicy mieli zapewnione miejsca pracy oraz wynagrodzenia. Co oczywiście nie oznacza, że musimy się zgadzać na wszystko - ocenia Czerkawski.

przeczytaj

Jakie stanowisko Polski ws. CETA?

Rząd przedstawi stanowisko ws. umowy CETA niezwłocznie, na jednym z najbliższych posiedzeń - zapowiedział wczoraj sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. Wielu ekspertów negatywnie ocenia sposób konsultacji przez Ministerstwo Rozwoju tak istotnych ze społeczno-gospodarczego interesu kraju dokumentów Rady.

przeczytaj

Dzień Budowlanych 2016 roku

30 września br. wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska uczestniczyła w obchodach Dnia Budowlanych, którego jednym z organizatorów był Związek Zawodowy ,,Budowlani". Dzień Budowlanych 2016 roku został objęty patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

przeczytaj