0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Sektora Przewozów Pasażerskich ZZM

Z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli władz PKP Intercity S.A. odbyło się 9 sierpnia bieżącego roku spotkanie Sektora Przewozów Pasażerskich ZZM. Tematami wiodącymi spotkania była wdrożona od lipca podwyżka pensji i kwestie bezpieczeństwa na kolei.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedziele wróci tuż po wakacjach. Związkowcy usłyszeli taką obietnicę

Robienie zakupów w niedziele otwarcie krytykował Jarosław Kaczyński, piętnowała też premier Beata Szydło. Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój też poparł projekt. Wicepremier Jarosław Gowin też przewidywał, że zakaz wejdzie w życie. Według Gowina takie zmiany rozbiłyby monopol wielkich sieci handlowych. Projekt utknął w sejmowej podkomisji. To ma się jednak niedługo zmienić. Jeden z posłów PiS zapewniał związkowców, że prace ruszą z kopyta już po wakacjach. Taką obietnicę miał złożyć poseł Janusz Śniadek, były przewodniczący "Solidarności", a od dłuższego czasu poseł Prawa i Sprawiedliwości.

przeczytaj

Elżbieta Rafalska: Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę

Dyskusja w sprawie handlu w niedzielę trwa. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych domaga się, by odrzucić projekt ustawy Solidarności o zakazie handlu w siódmy dzień tygodnia, a w zamian za to zwiększyć dwa i pół razy stawkę za pracę w te dni. I to dla wszystkich, nie tylko zatrudnionych w sklepach. Pomysł nie trafił jednak do serca Elżbiety Rafalskiej, która jednoznacznie opowiedziała się przeciw!

przeczytaj

Mediator w Tesco. Na razie nie będzie strajku w sieci hipermarketów

Przedstawiciele załogi po długich miesiącach rozmów nie zgodzili się na podwyżki w wysokości 50 zł brutto na jeden etap, nazywając taką propozycję śmieszną i skandaliczną. W obliczu tych faktów w lipcu miały odbyć się rozmowy ostatniej szansy, po których związkowcy - w wypadku braku porozumienia - zapowiadali wejście w spór zbiorowy z pracodawcą i rozpisanie referendum strajkowego.

przeczytaj

Celnicy po raz drugi idą do trybunału. Chodzi o emerytury mundurowe

Do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej o kontrolę konstytucyjności ustawy z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji. Wszystko odbyło się w ekspresowym tempie. Dokument ukazał się w Dzienniku Ustaw 5 lipca, a związkowcy uchwałę o konieczności złożenia wniosku do TK podjęli już cztery dni później – 9 lipca. Dlaczego tak szybko? – Nie było na co czekać – stwierdza krótko Jacek Staniszewski, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej.

przeczytaj