0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie prezydium Federacji ZZSM

W Warszawie odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, podczas którego wypracowano stanowisko dotyczące planów Rządu w sprawie warunków otrzymania i wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych przez funkcjonariuszy służb mundurowych.

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP: przez tę ustawę na górniczych związkach będą wieszać psy!

Już zaczynają się insynuacje typu: zgodzono się na połączenie KHW z PGG, czy wręcz zgodzono się na likwidację niektórych kopalń w zamian za tę ustawę. Tego typu głosy są kompletną paranoją - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Koksownię w Zdzieszowicach czekają grupowe zwolnienia

200 osób może stracić pracę po wyłączeniu baterii w zdzieszowickim zakładzie. Problemy ma też Walcownia Rur „Andrzej” w Zawadzkiem. Właściciel zakładu w Zdzieszowicach - koncern ArcelorMittal Poland - planuje wyłączenie dwóch z ośmiu baterii koksowniczych. Ograniczenie produkcji koksu będzie miało dotkliwe konsekwencje dla załogi.

przeczytaj

Marszałek szykuje się na strajk kolejarzy i zamawia autobusy

Dziś dojdzie do długo oczekiwanego spotkania przedstawicieli zarządu województwa i spółki Przewozy Regionalne. Spór idzie o zapisy w umowie na przewozy pasażerskie w 2017 r. Jeśli nie zostanie podpisana umowa, kolejarze ogłoszą datę strajku. Marszałek woli się zabezpieczyć i rozmawia z innymi przewoźnikami.

przeczytaj

Pracownicy Grupy Lotos bez podwyżek

Zarząd Lotosu poinformował pracowników, że przyrost przeciętnego wynagrodzenia w spółce wyniesie... zero procent. Związkowcy wnosili o podwyżki, które odpowiadałyby w skali roku 0,5 proc. EBITDA, jednak ich oczekiwania mocno rozminęły się z rzeczywistością.

przeczytaj

UZP uwzględnił uwagi OPZZ dotyczące zrównoważonych zamówień publicznych

OPZZ otrzymał od Urzędu Zamówień Publicznych odpowiedź w sprawie opinii przekazanej Urzędowi w trakcie konsultacji społecznych projektu Krajowego Planu Działań w zakresie zrównoważonych zamówień publicznych na lata 2017-2020. W piśmie Prezes Urzędu, pani Małgorzata Stręciwilk odniosła się do uwag OPZZ do projektu Planu Działań, który jest dokumentem o charakterze strategicznym.

przeczytaj

Daszyński znika z kart historii. Lewicowi ojcowie niepodległości niegodni upamiętnienia przez Sejm

Piłsudski, Dmowski, Witos, Paderewski, Korfanty - to "ojcowie niepodległości", których wymienia ustawa przyjęta przez Sejm z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. O lewicowych posłowie nie wspomnieli.

przeczytaj