0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Trójstronny Zespół ds. Przemysłu Stoczniowego

Po długim czasie, na prośbę organizacji związkowych zwołano posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego, które odbyło się 9 kwietnia br. w warszawskim Centrum Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Opinie i analizy

Duże różnice kosztów pracy w obrębie UE

Europejski Urząd Statystyczny przedstawił raport na temat kosztów pracy w Unii Europejskiej. Wynika z niego, że w 2017 r. godzinne koszty pracy w firmach zatrudniających co najmniej 10 pracowników w UE wynosiły średnio 26,8 euro i były wyższe o 0,6 euro niż w 2016 roku i o 4,9 euro niż w 2008 roku.

przeczytaj

W mediach

Szwed: W tej kadencji nie ma możliwości, by Sejm w całości przyjął propozycje zmian w Kodeksie pracy

Nie ma możliwości, aby w tej kadencji Sejm w całości przyjął, przygotowane przez Komisję kodyfikacyjną, projekty zmian w Kodeksie pracy; jest zbyt mało czasu; nie chcemy rozwiązań, które spowodują wyprowadzanie ludzi na ulicę -zadeklarował wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed.

przeczytaj

Ustawa chroniąca sygnalistów w miejscu pracy

Osoby, które reagują na nieprawidłowości w miejscu pracy (tzw. sygnaliści / ang. whistleblowers) nie mają w Polsce właściwej ochrony prawnej. W październiku 2017 r. rząd zaproponował pewne rozwiązania w ramach projektu ustawy o jawności życia publicznego. Spotkały się one jednak z uzasadnioną krytyką ze strony organizacji obywatelskich, związków zawodowych, organizacji pracodawców i zagranicznych ekspertów. Tom Devinez Whistleblowers International Network propozycje rządowe określił wręcz jako „pułapkę na sygnalistów”.

przeczytaj

Lufthansa: Strajk pracowników. 800 lotów odwołanych

Związek zawodowy pracowników usług Verdi zarządził we wtorek (10 kwietnia) strajki ostrzegawcze w portach lotniczych Frankfurtu, Monachium, Kolonii i Bremy. Z powodu strajków odwołanych zostanie połowa lotów Lufthansy.

przeczytaj