0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium OPZZ

Aktualności

Nauczyciele powiedzieli MAMY DOŚĆ!

Wybrali sobotę wiedząc, że nikogo tam nie będzie. Jednak nauczyciele każdego dnia tygodnia ciężko pracują i nie ma wtedy możliwości, by przyjechali do Warszawy. Manifestacja przebiegała pod hasłem "Mamy dość!". - Bo mamy dość wielu spraw – mówił Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego - niskich zarobków, złego ministra edukacji narodowej, zmian bez konsultowania i akceptacji środowiska nauczycielskiego, niszczenia statusu zawodowego.

przeczytaj

Ankieta referendalna FZZ Służb Mundurowych

Komunikat Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w sprawie przeprowadzenia referendum wśród funkcjonariuszy służb mundurowych. Upoważnia się Zarządy Terenowe do zbierania wypełnionych ankiet a następnie przesłania informacji zbiorczej do właściwego Zarządu Wojewódzkiego ZZS „Florian”.

przeczytaj

Jak pozyskać nowych członków związku

W dniach 20-22 kwietnia 2018r. w Krynicy Zdrój Rada OPZZ Województwa Świętokrzyskiego zorganizowała szkolenie dla działaczy z zakładowych i międzyzakładowych organizacji związkowych.

przeczytaj

EKES podsumował połowę kadencji

W Brukseli odbyło się posiedzenie plenarne Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego (EKES). Jako posiedzenie odbywające się w połowie pięcioletniej kadencji miało ono wymiar uroczysty i było połączone ze zmianami w kierownictwie komitetu oraz w składach jego organów. Przewodnictwo EKES objął Luca Jahier z Włoch, dotychczasowy przewodniczący grupy organizacji pozarządowych zajmując miejsce Georga Dasisa z Grecji, reprezentującego grupę pracowników.

przeczytaj

Opinie i analizy

POROZUMIENIE PŁACOWE W PGG S.A. ZAWARTE

W Polskiej Grupie Górniczej S.A., jak i w innych firmach, wszystkim młodym pracownikom zdaje się, że pieniądze są najważniejszą rzeczą w ich życiu, a znacznie starsi od nich pracownicy są już tego pewni. Dlatego chwała i cześć wszystkim, którzy dziś przy tak dużej presji, potrafili w PGG S.A. sami się bardzo pozytywnie zaskoczyć, wynegocjowanym kompromisem.

przeczytaj

W mediach

ABC podatku na solidarność dla najbogatszych

Aż do 9 mld zł wzrósł szacunek wydatków na nowy dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 zł, którego żądają protestujący. Oni sami obliczyli, że kosztowałby budżet 1,6 mld zł. Różnica w szacunkach wynika z kręgu beneficjentów. Rodzice okupujący Sejm chcą, by przyznać go osobom pobierającym renty socjalne - jak oceniają, jest ich 280 tys.

przeczytaj

Zapał francuskich kolejarzy stygnie. To koniec strajków?

Pracownicy francuskich kolei państwowych SNCF strajkują kolejny raz w tym miesiącu, protestując przeciwko planowanym reformom w sektorze. AFP zauważa, że liczba uczestników strajków wciąż spada. Zgodnie z danymi SNCF w poniedziałek (23 kwietnia) do pracy nie przyszło 17,45 proc. pracowników - to najniższy odsetek w serii rozpoczętych 3 kwietnia dwudniowych strajków. W pierwszym proteście udział wzięło 33,9 proc. pracowników. Jednak wśród maszynistów odsetek ten jest dużo wyższy - 62,6 proc. w stosunku do 77 proc. 3 kwietnia - co prowadzi do znacznych utrudnień w ruchu.

przeczytaj