0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Wieniec Zdrój: posiedzenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Uzdrowisk Polskich

Uchwała nr 1/2017 ZG ZNP z dnia 7 marca 2017 roku w sprawie strajku

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego postanawia: wyznaczyć dzień 31 marca 2017 r. jako datę strajku we wszystkich szkołach i placówkach.

przeczytaj

Milczenie prezesa nie rozwiązuje narastających problemów

8 marca do kancelarii zarządu KGHM wpłynęło pismo ZZPPM w sprawie. konieczności podjęcia rozmów na temat zgłaszanych przez związek postulatów płacowych i socjalnych dotyczących zarówno pracowników ciągu technologicznego jak i spółek grupy kapitałowej.

przeczytaj

Komisja Europejska prezentuje Sprawozdanie krajowe - Polska 2017

W siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce odbyła się prezentacja dokumentu Sprawozdanie krajowe – Polska 2017. Dokument został przygotowany przez Służby Komisji w ramach Semestru Europejskiego 2017 i ocenia bieżącą sytuację gospodarczo-społeczną kraju ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych przez administrację rządową na rzecz realizacji celów europejskiej strategii „Europa 2020" i Zaleceń Rady Europejskiej wydawanych corocznie dla państw UE w ramach Semestru Europejskiego.

przeczytaj

Rekordowa liczba osób na emeryturę, Uścińska: Jestem przekonana, że pracownicy ZUS sobie poradzą

Od 1 października obniżony zostanie wiek emerytalny - kobiety będą mogły przejść na emeryturę, gdy ukończą 60, a mężczyźni 65 lat życia. Prof. Uścińska chce jednak przekonywać przyszłych emerytów, by odłożyli decyzję o skorzystaniu ze swojego prawa i przeszli na emeryturę później, jeżeli jest praca i zdrowie pozwala na kontynuowanie zatrudnienia.

przeczytaj

ZUS chce zmian w rentach. Wdowy poczekają 10 lat więcej?

Kobiety wnioskujące o przyznanie renty rodzinnej po zmarłym mężu już wkrótce mogą nie otrzymać jej w chwili ukończenia 50 lat. Zgodnie z najnowszymi propozycjami ZUS, świadczenia te miałyby być przyznawane dopiero po osiągnięciu przez wdowy wieku emerytalnego. Oznacza to, że na wypłacenie renty musiałyby czekać 10 lat więcej.

przeczytaj

Szczecin: tramwajarze bez przełomu w sporze o podwyżki

Związkowcy początkowo domagali się 500 złotych więcej. Kilka dni temu wystąpili o podwyżkę o 200 złotych od 1 marca i kolejne 200 złotych od 1 września. Na to nie zgadza się prezes spółki. Jego propozycja to wzrost wynagrodzeń o 110 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia.

przeczytaj

Na początek referendum oświatowe

25 lutego przedstawiciele płockiego koła partii Razem zbierali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy systemu oświaty. Dwa dni później przekazali je do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Z przedstawicielami ZNP członkowie Razem spotkali się 27 lutego. W spotkaniu wzięli udział między innymi przewodniczący płockiego koła ZNP Stanisław Nisztor oraz Magdalena Malińska, członkini zarządu krajowego partii Razem.

przeczytaj

Podpisano porozumienie w Operze Bałtyckiej

Porozumienie w sprawie wprowadzenia nowych zasad wynagradzania pracowników Opery Bałtyckiej w Gdańsku pomiędzy dyrekcją Opery Bałtyckiej w Gdańsku a przedstawicielami czterech związków zawodowych funkcjonujących w Operze Bałtyckiej zostało podpisane 7 marca 2017 roku. - Mimo, że porozumienie nadwyręża budżet producencko-eksploatacyjny teatru, uważam, że wypracowany kompromis jest niebywałym sukcesem, gdyż gwarantuje stabilną sytuację finansową naszym pracownikom - mówi Warcisław Kunc, dyrektor Opery Bałtyckiej.

przeczytaj

Wszystkie błędy polskiej transformacji

Spór nigdy nie toczył się o to, czy wejść na drogę prywatyzacji. Spór toczył się (i jest nadal aktualny) o koncepcję prywatyzacji, o jej zakres, tempo i formy.

przeczytaj