0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium OPZZ

Aktualności

OPZZ wspiera związkowców PLL LOT!

- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych z oburzeniem przyjęło decyzję sądu, który zakazał podjęcia działań strajkowych pracownikom PLL LOT.Prawo do strajku stanowi jedno z podstawowych uprawnień związków zawodowych, a w aktach międzynarodowych jest ono uznawane za prawo człowieka.

przeczytaj

Popieramy starania ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego o lepsze warunki pracy!

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w pełni solidaryzuje się i popiera działania Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego dotyczące poprawy warunków pracy i płacy.

przeczytaj

Nowe władze Związku Zawodowego Górników w Polsce

Delegaci Związku Zawodowego Górników w Polsce wybrali, 27 kwietnia, podczas VII Zjazdu w Katowicach nowe władze związku na lata 2018-22. Przewodniczącym został dotychczasowy lider związku Dariusz Potyrała. Delegaci reprezentujący organizacje zakładowe z całej Polski wybrali również Prezydium i Krajową Komisję Rewizyjną.

przeczytaj

Opinie i analizy

Sukcesy czeskich związków zawodowych

27 i 28 kwietnia br. w Pradze odbył się kongres czeskiej konfederacji związków zawodowych CMKOS. OPZZ reprezentował Adam Rogalewski, specjalista ds. międzynarodowych.Kongres podsumował działanie związku w ostatniej kadencji, wybrał organy kierownicze oraz przyjął program działania na kolejne cztery lata. Przewodniczącym CMKOS został po raz kolejny wybrany Józef Stredula, przyjaciel OPZZ, który często bywa naszym kraju. Kol. Stredula będzie gościem IX Kongresu OPZZ pod koniec maja.

przeczytaj

W mediach

Związki zawodowe: Mimo decyzji sądu, strajk w PLL LOT i tak się odbędzie

Przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego i przewodnicząca Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego Monika Żelazik porównała decyzję sądu, do czasów PRL kiedy "na zamówienie władzy sędziowie zakazywali strajków w państwowych firmach". Podkreśliła, że mimo "medialnej nagonki" władz LOT-u na związki”, w pierwszym od lat referendum strajkowym wzięło udział ponad połowa pracowników LOT, z czego ponad 90 proc. opowiedziała się za strajkiem.

przeczytaj