0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNEJ PRACY

Zapraszamy na happening uliczny, organizowany przez Komisję Młodych OPZZ i artystów teatru Pan Wigwam.

Spotkajmy się dzisiaj (7 października), o godz. 16.30, przed pomnikiem Mikołaja Kopernika w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście).

Do zobaczenia!

Światowy Dzień Godnej Pracy

Od 2008 roku Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych organizuje w dniu 7 października Światowy Dzień Godnej Pracy (World Day of Decent Work). Jest to dzień mobilizacji całego świata pracowniczego. Dzień, gdy wszystkie związki zawodowe na świecie walczą o godną pracę. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Godnej Pracy odbywają się pod hasłem „Koniec korporacyjnej zachłanności". Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych podkreśla, że globalny model łańcucha dostaw, który dominuje w gospodarce światowej, sprzyja wyzyskowi i nierówności społecznej.

przeczytaj

Dzień szkolnego gniewu

W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego wyprowadzi na ulice miast wojewódzkich co najmniej 25 tys. nauczycieli. - Niech dołączą rodzice i samorządowcy. Zmiany w edukacji uderzą we wszystkich - mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

przeczytaj

Odpowiedzialny biznes bez udziału pracowników

Czy można tworzyć fundamenty dla zrównoważonego rozwoju oraz wdrażać strategię odpowiedzialnego biznesu w firmach bez udziału pracowników? W naszej ocenie – nie. Być może trudno w to uwierzyć, ale zdaniem ministra rozwoju taka możliwość istnieje.

przeczytaj

Outsourcing pracowniczy przedmiotem obrad I Forum Współpracy

6 października w I Oddziale ZUS w Warszawie odbyło się I Forum Współpracy organizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przedmiotem obrad był outsourcing pracowniczy. Rozpoczynając posiedzenie Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska wyjaśniła, że ta inicjatywa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma rozwiązywać najbardziej drażliwe problemy pracodawców, przedsiębiorców oraz pracowników - osób ubezpieczonych.

przeczytaj

Zespół RDS o stosowaniu w sektorze zamówień publicznych prawa korzystnego dla rynku pracy

Na ostatnim posiedzeniu Doraźnego Zespołu zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego partnerzy społeczni omówili aktualną sytuację na rynku zamówień publicznych. W wyniku dyskusji na Zespole przyjęto w trybie obiegowym „Stanowisko w sprawie stosowania w sektorze zamówień publicznych prawa korzystnego dla rynku pracy”, które zaakceptowała także strona rządowa.

przeczytaj

Wacław Czerkawski: kopalnie same udowodnią, że nie warto było ich skreślać

- Wszystko wskazuje na to, że wraca koniunktura na rynku węgla. Dlatego też obligatariusze byliby szaleni, gdyby chcieli w takiej sytuacji dobić spółkę, która będzie miała szansę generować zyski - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Związkowcom w KGHM puszczają nerwy

Zrzeszający kilka tysięcy pracowników związek zawodowy domaga się od rządu i władz KGHM rozmów na temat programu naprawczego spółki. Związkowcy straszą, że jeżeli ich apel nie zostanie spełniony zaostrzą protest. Na początku października ostre oświadczenie opublikował Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego. To największa organizacja związkowa, działająca w grupie kapitałowej KGHM, zrzeszająca ok. 8 tys. członków i należąca do struktur Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Sejmowa podkomisja: niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 roku

Przewodniczący podkomisji Jan Mosiński (PiS) pozytywnie ocenił prezydencki projekt zmiany ustawy emerytalnej. Jego zdaniem, nie należy obawiać się, że zmiany spowodują problemy finansowe państwowych instytucji. - ZUS nie zbankrutuje. Pieniądze zawsze się znajdą na wypłatę świadczeń emerytalnych, bo gwarantem jest państwo. Mamy jednak świadomość, że jest to obciążenie dla budżetu państwa - podkreślił.

przeczytaj

Jakie podatki nas czekają i co z emeryturami? Debata w Polskim Radiu Olsztyn

Kto skorzysta na jednolitym podatku, czy obniżenie wieku emerytalnego wiąże się z zakazem dorabiania na emeryturze oraz nowe pomysły ZUS dla resortu rodziny – tymi tematami zajęli się goście audycji Debata w Polskim Radiu Olsztyn: Jarosław Szunejko z OPZZ i Waldemar Klocek z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu.

przeczytaj / posłuchaj