0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Święto Służby Więziennej;

Łódź: posiedzenie Krajowej Rady Federacji Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego

Koledze Dariuszowi Potyrale

Przewodniczącemu
Związku Zawodowego Górników w Polsce

wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci

O j c a


składają Rada, Prezydium, kierownictwo i organizacje członkowskie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

OPZZ: Jesteśmy z Wami Koledzy!

Od poniedziałku trwa strajk w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Spór zbiorowy na tle płacowym trwa w zakładzie od września ubiegłego roku. Związkowcy domagają się podniesienia stawek godzinowych dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i podwyżek dla osób pracujących na stanowiskach nierobotniczych.

przeczytaj

Zawiercie: Pracownicy pikietowali przed odlewnią [WIDEO, ZDJĘCIA]

"Kto nie skacze ten za pracodawcą" oraz "Prezesie, prezesie, gdzie jesteś" to hasła, które można było usłyszeć podczas wtorkowej pikiety przed Odlewnią Żeliwa w Zawierciu. Załoga zakładu domaga się podwyższenia wynagrodzeń.

przeczytaj

Związki w KHW: żądamy natychmiastowej wypłaty reszty czternastki

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego poinformował, że po kilku godzinach trudnych rozmów toczonych 6 lutego przez przedstawicieli organizacji związkowych, ministrów energii Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego oraz członków zarządu KHW ustalono termin wypłaty pozostałej części czternastki na 3 marca 2017 roku. Jednak związki w KHW nie chcą nawet o tym słyszeć.

przeczytaj

ZNP wzywa Opolskiego Kuratora Oświaty

- Związek Nauczycielstwa Polskiego wzywa do zaprzestania naruszania dóbr osobistych ZNP, tj. dobrego imienia, wiarygodności, wizerunku i renomy Związku oraz do usunięcia skutków tych naruszeń w sposób wskazany poniżej. ZNP wzywa Pana do usunięcia ze strony internetowej Kuratorium Oświaty w Opolu całego tekstu pt.: „Informacja w sprawie prób wszczęcia sporu zbiorowego przez ZNP" wraz z załącznikiem.

przeczytaj

Sporne oceny prezydenckich zmian w kodeksie pracy: Kontrowersje wokół wydawania świadectw pracy

Związki zawodowe i pracodawcy odmiennie oceniają projekt. Rozbieżności dotyczą przede wszystkim propozycji odnoszących się do dyskryminacji w zatrudnieniu i wydawania świadectw pracy. – 8 lutego w siedzibie OPZZ odbędzie się spotkanie partnerów społecznych i przedstawiciela Kancelarii Prezydenta. Będziemy starali się porozumieć w sprawie omawianych zmian. Sądzę, że konsensus jest możliwy – wskazuje Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Debata o zagranicznych inwestorach, zarobkach i protestach

O tym ile kosztują zagraniczne inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych, wysokości zarobków pracowników delegowanych i prawie do sporów zbiorowych – rozmawiali goście debaty publicystycznej w Polskim Radiu Olsztyn : Jarosław Szunejko z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Wojciech Kowalski z NSZZ Solidarność.

posłuchaj

Wpływ polityki spójności na rozwój kraju – konferencja w Ministerstwie Rozwoju

W Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja poświęcona efektom realizacji unijnej polityki spójności w Polsce, w trakcie której oceniono wpływ realizacji Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia oraz programów operacyjnych z unijnej perspektywy finansowej na lata 2007-2013 na rozwój kraju.

przeczytaj