0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty

– Związek podjął decyzję o zorganizowaniu 21 kwietnia br. o godzinie 12.00 ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty. Odbędzie się ona w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. Szucha – poinformował na konferencji prasowej (10.04) prezes ZNP, Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Zebranie wyborcze branży Usługi Publiczne

9 kwietnia w siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie branży Usługi Publiczne. W spotkaniu brali udział delegaci branży oraz całe kierownictwo centrali. W pierwszej części spotkania omówiono między innymi ostatnie działania OPZZ, a przewodniczący Jan Guz mówił między innymi o sukcesach centrali, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat. Dyskutowano też na temat ewentualnych zmian w statucie OPZZ.

przeczytaj

Porozumienie płacowe w Hucie Cynku "Miasteczko Śląskie"

Związki zawodowe działające w Hucie Cynku „Miasteczko Śląskie”, w tym zrzeszony w OPZZ Związek Zawodowy Pracowników Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” SA, podpisały z zarządem firmy aneks do taryfikatora wynagrodzeń. Podpis w imieniu związku ZZPTHC Miasteczko Śląskie SA złożył jego przewodniczący, Piotr Kuratzky.

przeczytaj

Porozumienie płacowe w Michelin Polska

Organizacje związkowe MZZ Chemik zrzeszony w OPZZ i NSZZ Solidarność zakończyły tegoroczne negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń w Michelin Polska SA w 2018 roku, podpisaniem porozumienia z dyrekcją przedsiębiorstwa. Na mocy porozumienia pracownicy firmy, których wyniki pracy zostały pozytywnie ocenione, i zatrudnieni byli przed 31 grudnia 2017 r., mogą liczyć w 2018 r. na przeciętny wzrost wynagrodzeń zasadniczych.

przeczytaj

110-lecie Związków Zawodowych Metalowców w Polsce

W dniach 5-7 kwietnia 2018 w Centrum Kongresowym Orle Gniazdo w Szczyrku miały miejsce uroczyste obchody 110-lecia działalności Związków Zawodowych Metalowców w Polsce połączone z jubileuszem 35-lecia Federacji Hutniczych Związków Zawodowych. Obradujące Zjazdy Nadzwyczajne Federacji Związków Zawodowych Metalowcy oraz Federacji Hutniczych Związków Zawodowych zdecydowały o połączeniu i powstaniu wspólnej Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników zrzeszającej 20 tyś związkowców w 200 zakładach pracy.

przeczytaj

Opinie i analizy

Zespół ds. zamówień publicznych RDS o nowym prawie zamówień

9 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS. Posiedzenie dotyczyło: Informacji strony rządowej na temat postępów prac nad nową ustawą prawo zamówień publicznych oraz Dyskusji nad ostatecznym kształtem dokumentu pod nazwą Postulaty strony społecznej Doraźnego Zespołu ds. zamówień nowej ustawy regulującej udzielanie zamówień publicznych w zakresie tzw. zamówień klasycznych.

przeczytaj

W mediach

Spór o pensje w PLL LOT. Samoloty nie wystartują na początku maja?

Spór o podwyżki płac personelu latającego był wielokrotnie powodem głębokiej zapaści największych linii lotniczych na świecie. Czy trwający od kilku lat podobny spór w PLL LOT przekształci się wkrótce w konflikt prowadzący do strajku? W PLL LOT jest kilka organizacji społecznych, ale tylko dwie są reprezentatywne: Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych i Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Latającego.


przeczytaj